Skocz do zawartości

Zdjęcie

Specjalny zasiłek opiekuńczy 2019 r. - komu przysługuje i ile wynosi?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671445 postów

Napisano 02 październik 2018 - 10:43

Nadchodzi spory wzrost wysokości świadczeń rodzinnych. Od dnia 1 listopada 2018 r. świadczeniobiorcy mogą liczyć na wzrost świadczenia o prawie 20 proc, a w listopadzie 2019 r. nastąpi kolejna podwyżka. Komu w 2019 r. przysługiwać będzie specjalny zasiłek opiekuńczy i ile będzie wynosić?

Powrót do artykułu: Specjalny zasiłek opiekuńczy 2019 r. - komu przysługuje i ile wynosi?

#2 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 02 październik 2018 - 10:43

Próg dochodowy żenująco niski. Kwota 765 zł na w tym na osobę, która przeważnie wymaga 24 godzinnej opieki pozbawia opiekuna dodatku, a przecież dochód nie jest to kwota netto, którą otrzymuje emeryt lub rencista.

#3 Guest_Tereska

Guest_Tereska
  • Goście

Napisano 02 listopad 2018 - 07:59

Czy ktoś wie ile wynosi zasiłek opiekuńczy na 11 letnie dziecko

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2018 - 15:07

.....jeśli wzrasta kwota zasiłku specjalnego, automatycznie powinien być podnoszony próg dochodowy!!!!!!!!!

#5 Guest_Rr.

Guest_Rr.
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2019 - 19:31

Właśnie zabrali mi zasiłek na mamę bo próg dochodowy został przekroczony o 7 zł i nic ich nie obchodzi jak człowiek będzie sobie radził z chorą starszą osoba.

#6 Guest_Katarzyna,

Guest_Katarzyna,
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2019 - 14:31

Witam, mieszkam i opiekuję się teściową (wszelkie wizyty lekarskie,recepty, leki, pełna całodobowa opieka). Ma problemy z chodzeniem, pamięcią- wiek 88 lat, Jej troje dzieci jest na emeryturze, ale to na mnie spadła całkowita opieka-bo mieszkasz!! Pytanie: czy mi jako synowej przysługuje zasiłek opiekuńczy i jak się starać o ten zasiłek.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 10:35

Witam, mieszkam i opiekuję się teściową (wszelkie wizyty lekarskie,recepty, leki, pełna całodobowa opieka). Ma problemy z chodzeniem, pamięcią- wiek 88 lat, Jej troje dzieci jest na emeryturze, ale to na mnie spadła całkowita opieka-bo mieszkasz!! Pytanie: czy mi jako synowej przysługuje zasiłek opiekuńczy i jak się starać o ten zasiłek.

Wszystko masz dokładnie wyjaśnione w powyższym artykule, dlaczego po prostu go nie przeczytasz?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych