Skocz do zawartości

Zdjęcie

wykaz składników majątku na dzień wystąpienia

majatek wykaz rozliczenie wspólnika

wróć do serwisu Moja Firma Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 pajew

pajew

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 październik 2018 - 14:10

Witam,

mam techniczny problem z utworzeniem wykazu składników majątku spółki na dzień wystąpienia z niej wspólnika i przygotowaniem jego rozliczenia z pod. dochodowego.

Znalazłem wzór, składający się z 3 części. 

W pierwszej: składniki majątkowe (towary handlowe, materiały, wyposażenie, środki trwałe itp). Tu wpisuję tylko środki trwałe (firma świadczy tylko usługi).

Czy wpisywać tu środki trwałe będące aportem pozostałych wspólników? (przy ustalaniu wypłaty pieniężnej dla wychodzącego wspólnika odlicza się aporty pozostałych wspólników ze składników majątku i nie wiem jak tu postąpić).

W drugiej części ma podział składników majątku. Tu jest jasne, zgodnie z udziałem poszczególnych wspólników.

W trzeciej części mam: Środki pieniężne wypłacone z tytułu udziału w spółce.

Pytanie brzmi, czy tylko "fizycznie" wypłacone zaliczki na poczet zysku, czy należne z tytułu dochodu i % udziału w spółce?

W spółce są też należności (wierzytelności) za nieopłacone faktury (często opóźnione po parę miesięcy). Nie wiem co z tym zrobić. Czy stanowią one majątek? Jeśli tak, to gdzie i jak go wykazać?

Bardzo proszę o pomoc.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: majatek, wykaz, rozliczenie wspólnika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych