Skocz do zawartości

Zdjęcie

bezpieczeństwo na drodze

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 720 postów

Napisano 01 październik 2018 - 12:43

Ostatnio przeglądałam sobie statystyki wypadków i nie przedstawiaja sie zbyt optymistycznie.... W jaki sposób Waszym zdaniem można poprawić bezpieczeństwo na drodze?

#2 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 644 postów

Napisano 01 październik 2018 - 13:42

Moim zdaniem na dwa sposoby:

1.  Poprawiając jakość dróg. Zła jakość dróg sama w sobie nie jest często przyczyną wypadków ale może być  jednym z czynników sprawczych. Powoduje rozdrażnienie kierowcy oraz kiepską koncentrację.

2. Dbając o właściwe oświetlenie ulic. Ma to duże znaczenie podczas jazdy w nocy oraz w niesprzyjających warunkach pogodowych. Dobrą opcją oświetlenia w nocy są takie kocie oczka:

#3 Aspiryna

Aspiryna

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 22 październik 2018 - 14:31

Przede wszystkim kierowcy powinni być bardziej świadomi i odpowiedzialni i nie wsiadać za kółko pod wpływem...

#4 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1008 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 10:53

Polska to dziki kraj, szczególnie na drodze.

Always look on the bright side of life!

#5 wilkstepowy

wilkstepowy

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 13 luty 2019 - 14:04

Ja kontrolując auta dostawcze wyjeżdżające z firmy zawsze sprawdzam stan ogumienia i to, czy samochód nie jest przeciążony.  Stan opon oraz zbyt wysoka masa załadunku są bardzo częstymi przyczynami wypadków z udziałem samochodów ciężarowych. Przekonuję też szefa aby zainwestował w noszą wagę najazdową, znalazłem m. in. taką ofertę http://www.kersh-wag...g-samochodowych firma kompleksowo zajmuje się dostarczaniem wag i akcesoriów, montażem oraz legalizacją. Sądzę, że dokładniejsza waga samochodowa to kolejny krok w stronę bezpieczeństwa.

#6 Salvatore Conte

Salvatore Conte

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 14:05

Nie da się ukryć, że bezpieczeństwo najczęściej zależy od tego, jak sprawne są przemieszczające się za pośrednictwem dróg auta. Ja sam staram się o swoje auto dbać i ostatnio byłem nawet w serwisie (dokładnie w http://amserwis.pl/) na wymianie turbosprężarki i kilku innych części.

^_^

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych