Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaliczki na podatek dochodowy - zmiany od 2019 r.

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198126 postów

Napisano 01 październik 2018 - 12:19

W 2019 r. zmianie ulegną przepisy dotyczące obowiązku odprowadzania zaliczek w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz podatku dochodowym od osób prawnych. Będzie mniej formalności dla podatników opłacających zaliczki kwartalne, zaliczki uproszczone i zawieszających działalność gospodarczą.

Powrót do artykułu: Zaliczki na podatek dochodowy - zmiany od 2019 r.

#2 Guest_Kubi

Guest_Kubi
  • Goście

Napisano 01 październik 2018 - 12:19

Ten nowy projekt w zakresie PIT i CIT zawiera cały katalog zmian, które mają na celu uprościć wiele spraw w podatkach. Przyznaję, że jest to ciekawy projekt, ale też trochę nietypowy, ponieważ zebrano w nim hurtem to, co należało poprawić. Zaliczki są jednym z ważniejszych tematów dla przedsiębiorcy, bo zmuszony jest je regularnie odprowadzać co miesiąc lub co kwartał. Dlatego wprowadzenie jakichkolwiek uproszczeń procedur z tym związanych jest bardzo ważne z punktu praktycznego, bo mnie formalności, mniej biurokracji to więcej czasu dla przedsiębiorcy na prowadzenie biznesu.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 20:00

Witam. Mam na umowie kwotę netto. Pracodawca nie wypłacił mi 1 procenta po obniżeniu podatku z 18 na 17 procent bo uznał że nie musi. Co mam zrobić?

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13507 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 listopad 2019 - 21:00

nic, przecież masz umowę na kwotę netto i tyle dostałeś/aś 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych