Skocz do zawartości

Zdjęcie

Faktury elektroniczne 2018

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197465 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 11:20

Od 2018 roku na wszystkich podatników VAT nałożono ustawowy obowiązek prowadzenia ewidencji VAT w formie elektronicznej przy użyciu programów komputerowych. Wiąże się to ściśle z obowiązkiem comiesięcznego dostarczania do Ministerstwa Finansów pliku JPK_VAT, który od 2018 roku dotyczy nawet najmniejsze firmy (mikroprzedsiębiorców). Wypełnianie tych obowiązków bez elektronicznego fakturowania jest niemal niemożliwe. Warto więc wiedzieć, że wystawianie i przesyłanie faktur w formie elektronicznej umożliwiają nawet funkcjonalności kont firmowych niektórych banków (np. ING Księgowość).

Powrót do artykułu: Faktury elektroniczne 2018

#2 Guest_Zośka

Guest_Zośka
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2018 - 11:20

Dla mojej firmy faktury elektroniczne to ogromne ułatwienie i przyspieszenie pracy. Od niedawna jeszcze sobie to ułatwiłam przez darmową ocję Chmury Faktur. Wszystko związane z fakturowaniem mam w jednym miejscu w chmurze. Moge faktury wystawiać i wysyłac do kontrahentów, a nawet do księgowej.

#3 Guest_Gerda

Guest_Gerda
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 22:42

Wejście w etap elektonicznych faktur jest dla mnie rewelacyjne. Niesamowicie unowocześniło moją księgowość i oszczędziło mój czas. Ostatnio zaczełam korzystać z chmury faktur, którą dużo osób polecało. To takie dopełnienie dla mnie. No i za darmo :)

#4 Guest_kalarepa

Guest_kalarepa
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 18:09

Chmura Faktur to jakis program który się pobiera? 

#5 Guest_adelaj

Guest_adelaj
  • Goście

Napisano 18 listopad 2018 - 00:03

Chmura Faktur to jakis program który się pobiera? 

Nic nie trzeba pobierać. wystarczy się zarejestrować na stronie chmurafaktur.pl i od razu można korzystać. Do tego za darmo, więc możesz testować dowolnie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych