Skocz do zawartości


50% kosztów uzyskania przychodu a zaliczka na podatek

prawo autorskie pit zaliczka dopłata

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2018 - 20:35

Ostatnio zastanawiałam się nad zmianą mojej umowy o pracę. Jestem grafikiem i w związku z tym przysługuje mi prawo do zwiększenia kosztów uzyskania przychodu do 50%. Martwi mnie jednak rozliczenie roczne PIT. Przygotowywałam sobie różne symulacje i za każdym razem wychodzi, że powinnam dopłacić Urzędowi Skarbowemu różnicę między pobraną zaliczką, a należnym podatkiem - tak, jakby nie naliczało żadnej ulgi podatkowej. Wiązałoby się to z zupełnym brakiem sensu w uldze podatkowej, więc wydaje mi się to zupełnie nielogiczne. 

Czy opłaca mi się zmienić treść mojej umowy tak, żeby podwyższyć koszty uzyskana przychodu?

Może coś źle liczę, tylko nie wiem, jak inaczej mogłabym to rozliczyć. Bardzo proszę o pomoc.



#2 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13209 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 wrzesień 2018 - 20:59

Skoro wyższe kup to mniejszy dochód i podatek - więc chyba coś źle liczysz.

Ale sprawdź w ustawie o pdof czy jako grafik masz prawo do stosowania kup 50 %, poczytaj Art. 22 ust. 9b.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawo autorskie, pit, zaliczka, dopłata

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych