Kategorie
Skocz do zawartości

klimatyzacja czy to inwestycja czy zakup inwestycyjny

Gość Iza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie pytam o środek trwały bo klimatyzację w piszę do budynku, tylko chciałam wiedzieć jaki paragraf i z jakich pieniędzy mam to zapłacić. Rozumiem że z inwestycyjnych z par. 6050 nie zależnie od kwoty.

Przecież w 1 poście nie pytasz o § tylko o coś innego.

......

Dziewczyno, podstawowe zasady wydatkowania środków w jednostkach budżetowych ;)

Powyżej 10.000 paragraf inwestycyjny a nie że niezależnie od kwoty ;)

Co to znaczy "z jakich pieniędzy" o co pytasz?

• 3 tygodnie później...

Ta pani ma rację, w par 605 kwota nie musi przekroczyć 10 tys zł. (por. opis w rozporządzeniu o klasyfikacji budżetowej pod par. 614)

najgorzej jak ktoś czytać ze zrozumieniem nie potrafi, specjalistki, fachowcy zas...rani.

Siedzą takie głupie w tych budżetówkach w Koziej Wólce w gminie i wielki fachowiec co wszystkie rozumy zjadł.

Ekspertka jej mać z gminnej biblioteki czy innego MOPS-u

1. napisałam, w moim pytaniu że w lutym oddano do używania zmodernizowany budynek i zwiększono wartość środka trwałego jednak na dniach wyszło że kwota o którą zwiększono wartość środka trwałego jest za mała o 700 zł, kwota ta dalej ujęta jest na koncie 080. czyli w sierpniu zrobię OT na te zapomniane 700 zł tym samym umorzenie od zwiększonej kwoty od września i nie muszę robić korekt umorzenia za wcześniejsze miesiące.

​2. ksiegowa zamknęła inwestycję w lutym a odpisy umorzeniowe są od marca. jest to projekt współfinansowany z UE w lutym zakończono inwestycję i oddano budynek do używania. pozostała jeszcze umowa z firmą doradczą pomagającą w realizacji tego projektu jednak nie jest to wydatek kwalifikowany jaki i niekwalifikowany, to wydatek obok projektu. 

najgorzej jak ktoś czytać ze zrozumieniem nie potrafi, specjalistki, fachowcy zas...rani.

Siedzą takie głupie w tych budżetówkach w Koziej Wólce w gminie i wielki fachowiec co wszystkie rozumy zjadł.

Ekspertka jej mać z gminnej biblioteki czy innego MOPS-u

Niezależnie do kogo to było, było to zwyczajnie chamskie.

Ta pani ma rację, w par 605 kwota nie musi przekroczyć 10 tys zł. (por. opis w rozporządzeniu o klasyfikacji budżetowej pod par. 614)

Wypowiedź się ekspercie ale może całymi zdaniami o co ci chodzi, no i potwierdź swoje mądrości konkretnymi przepisami.

Co to chciałaś nam Kozia Wólko przekazać?

Ktoś tu ma kompleksy na punkcie swojego pochodzenia? W dodatku czytać nie umie ze zrozumieniem, a przecież tego uczą w podstawówce.

W rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1053, z późn. zm. ) stoi jak byk:

"Z wydatków na cele inwestycyjne wyodrębnione zostały zakupy. W paragrafach: 605, 607, 611 i 613 ujmuje się wydatki na inwestycje, bez zakupów inwestycyjnych, które należy klasyfikować odpowiednio w paragrafach: 606, 608, 612 i 614. Zakupy te odnoszą się do środków trwałych niezaliczonych do pierwszego wyposażenia, których wartość początkowa jest wyższa od kwoty określonej w art. 16f ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a odpisy amortyzacyjne od tych środków trwałych nie są dokonywane jednorazowo lub gdy od nich nie dokonuje się odpisów amortyzacyjnych w przypadkach określonych w tej ustawie."

Jest jeszcze łopatologiczne wyjaśnienie w piśmie Departamentu Budżetu Państwa w Ministerstwie Finansów z dnia 24 maja 2018 r. - polecam.

• 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Nigdy sam nie podchodziłem do tych tematów w ten sposób i jestem zdania, że klimatyzacja przede wszystkim ma służyć naszej wygodzie i ja ją oczywiście tak traktuję. Teraz już dokładnie wiem, że jest to ważna sprawa i jeśli zależy nam na przyjemnym chłodzie w naszych wnętrzach to z całą pewnością w instalację klimatyzacji warto jest się zaopatrzyć.

• 3 miesiące temu...

Jak można zauważyć to faktycznie sama klimatyzacja zyskuje coraz to większą popularność i muszę dodać, że jeśli chodzi o mnie to ja również bardzo chętnie z niej korzystam. Jednak całkiem niedawno zauważyłem, że klimakonwektory z https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/happening/new-range-of-fan-coil/ są bardzo fajną opcją. Muszę przyznać, że jest to na pewno bardzo innowacyjne rozwiązanie dla każdego.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...