Skocz do zawartości

klimatyzacja czy to inwestycja czy zakup inwestycyjny

wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2018 - 14:14

Witam!

mam problem nie wiem jak zaklasyfikować założenie klimatyzacji w budynku czy to jest inwestycja? i drugi problem co jak będzie kosztować mniej niż 10 000 zł czyli nie będzie środkiem trwałym?

#2 szkola_zespoł

szkola_zespoł

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 26 wrzesień 2018 - 14:35

W moim przypadku była kwota powyżej 10.000 zł ale zadanie nazwałam jako montaż klimatyzatora i ujęłam w 6050.

#3 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2018 - 14:57

O zakwalifikowaniu do środków trwałych nie decyduje kwota.nie tylko kwota

kwota jest istotna do zakwalifikowania do § wydatkowego - księgowe od piaskownicy

#4 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2018 - 13:29

nie pytam o środek trwały bo klimatyzację w piszę do budynku, tylko chciałam wiedzieć jaki paragraf i z jakich pieniędzy mam to zapłacić. Rozumiem że z inwestycyjnych z par. 6050 nie zależnie od kwoty.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18335 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 27 wrzesień 2018 - 13:44

nie pytam o środek trwały bo klimatyzację w piszę do budynku, tylko chciałam wiedzieć jaki paragraf i z jakich pieniędzy mam to zapłacić. Rozumiem że z inwestycyjnych z par. 6050 nie zależnie od kwoty.

Przecież w 1 poście nie pytasz o § tylko o coś innego.

......

Dziewczyno, podstawowe zasady wydatkowania środków w jednostkach budżetowych ;)

Powyżej 10.000 paragraf inwestycyjny a nie że niezależnie od kwoty ;)

Co to znaczy "z jakich pieniędzy" o co pytasz?

#6 Guest_elka

Guest_elka
  • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 12:53

Ta pani ma rację, w par 605 kwota nie musi przekroczyć 10 tys zł. (por. opis w rozporządzeniu o klasyfikacji budżetowej pod par. 614)

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 14:26

Ta pani ma rację, w par 605 kwota nie musi przekroczyć 10 tys zł. (por. opis w rozporządzeniu o klasyfikacji budżetowej pod par. 614)

najgorzej jak ktoś czytać ze zrozumieniem nie potrafi, specjalistki, fachowcy zas...rani.

Siedzą takie głupie w tych budżetówkach w Koziej Wólce w gminie i wielki fachowiec co wszystkie rozumy zjadł.

Ekspertka jej mać z gminnej biblioteki czy innego MOPS-u

#8 Guest_elka

Guest_elka
  • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 15:04

1. napisałam, w moim pytaniu że w lutym oddano do używania zmodernizowany budynek i zwiększono wartość środka trwałego jednak na dniach wyszło że kwota o którą zwiększono wartość środka trwałego jest za mała o 700 zł, kwota ta dalej ujęta jest na koncie 080. czyli w sierpniu zrobię OT na te zapomniane 700 zł tym samym umorzenie od zwiększonej kwoty od września i nie muszę robić korekt umorzenia za wcześniejsze miesiące.

​2. ksiegowa zamknęła inwestycję w lutym a odpisy umorzeniowe są od marca. jest to projekt współfinansowany z UE w lutym zakończono inwestycję i oddano budynek do używania. pozostała jeszcze umowa z firmą doradczą pomagającą w realizacji tego projektu jednak nie jest to wydatek kwalifikowany jaki i niekwalifikowany, to wydatek obok projektu. 

najgorzej jak ktoś czytać ze zrozumieniem nie potrafi, specjalistki, fachowcy zas...rani.

Siedzą takie głupie w tych budżetówkach w Koziej Wólce w gminie i wielki fachowiec co wszystkie rozumy zjadł.

Ekspertka jej mać z gminnej biblioteki czy innego MOPS-u

Niezależnie do kogo to było, było to zwyczajnie chamskie.

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 15:07

A co to ma za znaczenie wklejka bez kontekstu?

#10 Guest_elka

Guest_elka
  • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 15:09

A co to ma za znaczenie wklejka bez kontekstu?

Pewnie przez pomyłkę.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 16:59

Wypowiedź się ekspercie ale może całymi zdaniami o co ci chodzi, no i potwierdź swoje mądrości konkretnymi przepisami.
Co to chciałaś nam Kozia Wólko przekazać?

#12 Guest_hehe

Guest_hehe
  • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 18:56

Ktoś tu ma kompleksy na punkcie swojego pochodzenia? W dodatku czytać nie umie ze zrozumieniem, a przecież tego uczą w podstawówce.

W rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1053, z późn. zm. ) stoi jak byk:

"Z wydatków na cele inwestycyjne wyodrębnione zostały zakupy. W paragrafach: 605, 607, 611 i 613 ujmuje się wydatki na inwestycje, bez zakupów inwestycyjnych, które należy klasyfikować odpowiednio w paragrafach: 606, 608, 612 i 614. Zakupy te odnoszą się do środków trwałych niezaliczonych do pierwszego wyposażenia, których wartość początkowa jest wyższa od kwoty określonej w art. 16f ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a odpisy amortyzacyjne od tych środków trwałych nie są dokonywane jednorazowo lub gdy od nich nie dokonuje się odpisów amortyzacyjnych w przypadkach określonych w tej ustawie."

Jest jeszcze łopatologiczne wyjaśnienie w piśmie Departamentu Budżetu Państwa w Ministerstwie Finansów z dnia 24 maja 2018 r. - polecam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych