Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasady obiegu i przechowywania dokumentów w urzędach gmin

wróć do serwisu Sektor Publiczny 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32692 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 11:43

Jednym z podstawowych zadań organów administracji jest załatwianie indywidualnych spraw obywateli. Dla usprawnienia pracy organów gminy ustalono jednolitą instrukcję kancelaryjną. Określa ona zasady i tryb wykonywania czynności kancelaryjnych w urzędach gmin i związków międzygminnych.

Powrót do artykułu: Zasady obiegu i przechowywania dokumentów w urzędach gmin

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2018 - 11:43

fajny artykul

#3 Guest_era

Guest_era
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2019 - 21:31

Ważną informację pominęliście - okres retencji danych w takim rejestrze?

#4 Guest_AA

Guest_AA
  • Goście

Napisano wczoraj, 15:37

Witam. Zapytanie z mojej strony- mam taką sytuację- wysłaliśmy pismo dot. wad w inwestycji do Urzędu Miejskiego, Wydziału Inwestycji i Remontów, minął ponad miesiąc, nie ma odpowiedzi na pismo. W dniu dzisiejszym przypadkiem natknęłam się na informację, że w tym mieście znajduje się drugi wydział pod tą samą nazwą tj. Wydział Inwestycji i Remontów jednak różnica polega na adresie. Po pierwszym zaskoczeniu i zdziwieniu (nie przyszłoby mi do głowy wcześniej że mogą być rozdzielone wydziały o tym samym nazewnictwie) zaczęłam szukać informacji o co chodzi. Otóż pod pierwszym adresem (na który wysłałam pismo) kryje się Wydział IiR, który zajmuje się rejestrem umów, opinii technicznych, faktur, not księgowych itp. Wydział IiR, który znalazłam dziś pod innym adresem (odległość 500m dalej) zajmuje się wykonawstwem, projektami i tym co mnie interesuje, czyli "Dokonywanie przeglądów gwarancyjnych i zgłaszanie wykonawcy koniecznych napraw w ramach gwarancji i rękojmi". Teraz pytanie z mojej strony- czy w związku z tą samą nazwą jest to ten sam wydział mimo innych adresów? Czy przesłane przeze mnie pismo powinno zostać przekazane wewnątrz struktury administracyjnej do budynku trzy ulice dalej i rozpatrzone? Minął właśnie 5-ty tydzień i nadal nie mam ani odpowiedzi na pismo, ani zwrotu mojej przesyłki z dokumentacją dot. ciągłego zalewania przez nieszczelne instalacje. Jaką drogą powinno przejść pismo i gdzie i kiedy go szukać w takim wypadku? Powinien być zwrot do nadawcy czy przekazanie do odpowiedniego budynku?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych