Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawo do usunięcia danych osobowych według RODO

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672217 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 11:31

Jak skorzystać z prawa do usunięcia danych osobowych, jakie daje nam RODO? Kiedy administrator może odmówić usunięcia danych?

Powrót do artykułu: Prawo do usunięcia danych osobowych według RODO

#2 Guest_wd

Guest_wd
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2018 - 11:31

RODO to bełkot. Art. 21 nie daje nikomu szansy na żądanie usunięcia danych, nikt nie określa jakie to mają być "szczególna sytuacja" i firmy śmieją się w nos. Właśnie dostałem takiego maila z firmy Creditreform - mogę sobie chcieć, żeby usunęli moje dane, zasłaniają się art. 21.

#3 Grzegorz Tanecki

Grzegorz Tanecki

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2019 - 10:31

Firma nie może przetwarzać Pana danych jeżeli wygasł cel ich przetwarzania, czyli np. przestał Pan korzystać z usług firmy. Jest jednak jeszcze tzw. okres retencji danych, czyli czas przez jaki Administrator będzie przechowywał Pana dane osobowe. Okres retencji jest regulowany przez przepisy prawa rozproszone po dziesiątkach Ustaw branżowych. Najczęściej firmy powołują się na uzasadniony interes Administratora np. przechowywanie ze względu na konieczność dochodzenia lub obrony przed roszczeniami.

#4 Guest_M.Ch.

Guest_M.Ch.
  • Goście

Napisano 18 maj 2020 - 12:06

Z jakiego przepisu wynika miesięczny czas na realizację wniosku o usunięcie danych przez administratora?

#5 Guest_abecadło

Guest_abecadło
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2020 - 13:49

A ja mam pytanie z innej strony, jako firma kupujemy bazy danych, często telefon odbiera jakiś pracownik, który podkreśla ze nie jest osobą decyzyjną, nie chce się przedstawić i prosi o usunięcie danych "bo jest rodo" . Co w takiej sytuacji? Czy osoba trzecia może usunąć dane?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych