Skocz do zawartości


wynagrodzenie chorobowe


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 09:32

Witam, od roku pracuje w tej samej firmie, jednak jestem zatrudniony na umowę zlecenie poprzez firmę zewnętrzną. Okazało się ze firma w której pracuje zerwała umowę z poprzednią firma zewnętrzna i podpisała z nowa tydzień temu. Czy jeśli przysługuje mi płatne L4 i pójdę na niego na poczatku października, ponieważ mam operacje, to czy należy mi się wynagrodzenie za pierwszy miesiąc od mojej firmy?
Pozdrawiam Darek

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 09:57

Jeżeli byłeś jesteś objęty ubezpieczeniem chorobowym z tytułu umowy zlecenia w poprzedniej firmie i będziesz w obecnej, to jeżeli nie było przerwy pomiędzy umowami dłuższej niż 30 dni, to będziesz miał prawo do zasiłku chorobowego.#3 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 11:28

Dziękuje za odpowiedź. A co w przypadku jeśli nie byłem objęty ubezpieczeniem chorobowym w poprzedniej firmie zewnętrznej, a przy podpisywaniu umowy z obecna zaznaczylem ze chce być objęty takim ubezpieczeniem? Dodam ze jestem absolwentem uczelni wyższej, która skończyłem nie dłużej niż 90 dni temu. Czy w takim przypadku również otrzymam wynagrodzenie od firmy?
Pozdrawiam DarekDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych