Skocz do zawartości

Zdjęcie

Druga ciąża na rodzicielskim

rodzicielskim druga ciąża umowa na czas określony

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrek8120

piotrek8120

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 07:44

Witam

Żona w tej chwili jest na urlopie rodzicielskim, wraca do pracy 4-lutego 2019 ( po odebraniu zaległego urlopu). 

31-marca kończy jej się umowa na czas określony ale planujemy drugie dziecko. Pytanie jak to będzie wyglądać z jej pracą i świadczeniami. 

Co jeśli zajdzie w ciąże do końca tego roku? Rezygnuje z rodzicielskiego i przechodzi na chorobowe. a pracodawca ma obowiązek przedłużyć jej umowę do dnia porodu? czy to prawda? 

Czytałem też gdzieś że pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do dnia porodu ale tylko jeśli zajdzie w ciąże min 12 tygodni przed końcem umowy na czas określony tj 31 marca? Jeśli to będzie krótszy okres to nie będzie miał takiego obowiązku?? to prawda? co wtedy z ubezpieczeniem i zasiłkiem? Jaka forma wtedy przysługuje ?

Czy można przejść po ustaniu stosunku pracy na chorobowe a po porodzie przejść na macierzyńskie i później na rodzicielskie?  

Sami już nie wiemy jak to do końca ma wyglądać a nie chcielibyśmy zostać z " niczym".

Dziękuje 

#2 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2018 - 07:53

Jakaś epidemia panuje czy co?

Skąd wiesz, że będzie chora? najlepiej całe życie zawodowe ciąża, chorować, macierzyński, ciąża, choroba, macierzyński.........500+ leci, za 4 dzieci emerytura....

Takich kombinatorów to na zbity pysk z roboty przy byle okazji.

Jeśli to będzie krótszy okres niż 12 tygodni na koniec umowy to nie będzie miał  obowiązku przedłużania umowy.

Przysługuje 1000 zł przez rok z ZUS.

Tatuś niech będzie zaradny i zarobi na rodzinę

#3 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2018 - 08:34

Nie musi by c na chorobowym, żeby pracodawca miał obowiązek przedłużyć umowę. Wystarczy przedłożyć pracodawcy zaświadczenie o ciąży. 

Osoby, które w dniu porodu nie są zatrudnione dostają przez rok po 1000 zł miesięcznie tzw. kosiniakowe. 

#4 piotrek8120

piotrek8120

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 11:59

#5 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2018 - 12:25

Ciekawe.........warunki szkodliwe i wszystkie co w ciąży od dnia zajścia na chorobowe, a to ci szkodliwe, koń by chyba nawet się uśmiał.

odpowiedź dostałeś, a teraz idź do pracodawcy a zobaczysz, czy nie nazwie cię kombinatorem, a współpracownikom żony powiedz, że będą za nią pracować bo ona planuje być "na chorobowym" - ot, polska mentalność i uczciwość.

Co mi tu o rządzie i władzy wydziwiasz, takich pracowników to znajdę za wschodnią granicą, jeszcze podziękują za pracę

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2018 - 12:39

Nie piszę tu żeby być krytykowany tylko żeby dostać odpowiedź. Kombinatorów ? Człowieku skoro obecnie sprawujący władzę rząd na to pozwala to co mam siedzieć z boku i patrzeć jak inni jak to powiedziałeś kombinują i dostają kasę za nic. Ilu jest przedsiębiorców którzy wykazują minimalny dochód tylko po to żeby na pierwsze dostać. 

Skąd wiem że będzie chora?? Jak zajdzie w ciąże to przechodzi z na chorobowe- ma szkodliwe warunki w pracy. 

Kolejny, który uważa, że przestępstwo to jest wtedy, kiedy jemu kradną, a jak sam kradnie to dobrze, bo inni też kradną?

Jak żona ma szkodliwe warunki pracy, to nie przechodzi na chorobowe, ale pracodawca ma obowiązek zapewnić inne stanowisko, a jeżeli nie ma możliwości, to ma płacić za okres niewykonywania pracy.

Dziwi mnie tylko krótkowzroczność, bo w końcu żona zostanie bez pracy. I co wtedy, z zasiłku z opieki społecznej będziecie żyć? Jakoś to będzie? Tą patologię życia bez zabezpieczenia, na koszt normalnych obywateli kolejnemu pokoleniu przekazywać będziecie, bo wam się należy, bo inni też kradną?

#7 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2018 - 13:19

Jeśli uda się zajść w ciąże w tym roku, pracodawca musi przedłużyć taką umowę do dnia porodu,

Żona nie musi rezygnować z urlopu rodzicielskiego. Można go wykorzystać w całości i przejść na chorobowe po zakończeniu urlopu.

Jednak jest to mniej korzystne finansowo, bo na rodzicielskim ma 80 lub 60% podstawy chorobowego. A chorobowe w ciąży płatne jest 100 % podstawy.

Po porodzie otrzyma świadectwo pracy

I OCZYWIŚCIE EKWIWALENT ZA NIEWYKORZYSTANY URLOP WYPOCZYNKOWY.

A na marginesie do Panów Zrzędów: to właśnie te dzieci będą pracować na Panów emerytury.

#8 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2018 - 14:00

"te dzieci" nauczą się od rodziców tak samo kombinować i na moją ani niczyją inną emeryturę pracować nie będą, maja przykład od rodziców jak "iść na chorobowe" i pracodawcę w bambuko zrobić, a najlepiej od razu do pomocy społecznej po "daj"

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2018 - 14:02

"Pana emeryturę" to sobie sam zapewniam - na utrzymujący całą tą zgraję wyłudzaczy i złodziei ZUS nie ma co liczyć. Świadomy człowiek to wie, głupi lansują bajkę o dzieciach, które zapewnią emeryturę.

A te dzieci to będą pracować (albo i nie, bo tak zostaną wychowane - w końcu najbardziej liczy się krętactwo i wyłudzanie świadczeń) na świadczenia dla własnych rodziców, bo taka mamuśka to najwięcej będzie miała okresów nieskładkowych, żyjąc na utrzymaniu innych pracujących, a potem płacz, że emerytura głodowa i pomoc od państwa jej się należy bo "urodziła i wychowała", choć pracować jej się nie chciało.

Jak na razie to ja muszę płacić podatki i składki na zasiłki, 500+, 300+ i to ja przyczyniam się do utrzymania takich darmozjadów wyłudzających świadczenia, więc proszę sobie darować te żarty o emeryturze, którą rzekomo zapewnią mi ich dzieci - patologia wychowuje patologię, złodziej wychowa złodzieja, niezmiernie rzadko zdarzają się wyjątki od tej reguły. Pasożyty na zawsze zostają pasożytami.

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 wrzesień 2018 - 14:21

A na marginesie do Panów Zrzędów: to właśnie te dzieci będą pracować na Panów emerytury.

naprawdę w to wierzysz? raczej nie sadzę aby te dzieci nauczyły się pracować, nie mają od kogo

#11 piotrek8120

piotrek8120

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 09:10

#12 piotrek8120

piotrek8120

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 09:13

#13 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2018 - 10:36

"........ignoranta i egoistę........"

a weź ty wygoogluj sobie znaczenie tych słów, ja jestem egoista? a dlatego, że nie chcę, aby z moich ciężko zapracowanych podatków i składek finansować kombinatorów i patologię? bo nie chcę się dzielić z cwaniakami?

ja jestem ignorant? ponieważ nie mam potrzeby zrozumienia twojego chciejstwa, kombinowania i wyłudzania?

Powodzenia w zasileniu szeregu bezrobotnych przez żonkę kombinatorkę.

A tobie radzę zastanowić się zanim wrzucisz post do ludzi pracujących z zapytaniem jak skutecznie ich i budżet naciagnąć

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodzicielskim, druga ciąża, umowa na czas określony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych