Skocz do zawartości

Zdjęcie

Umowa na okres próbny a ciąża

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515851 postów

Napisano 16 wrzesień 2018 - 11:10

Pracownice w czasie ciąży znajdują się w tak zwanym okresie ochronnym. Jeżeli umowa o pracę została zawarta na okres powyżej jednego miesiąca i uległaby rozwiązaniu po upływie 3 miesiąca ciąży – umowa zostaje przedłużona do dnia porodu.

Powrót do artykułu: Umowa na okres próbny a ciąża

#2 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 11:10

Co w przypadku kiedy zaszłam w ciąże podczas okresu próbnego 3 miesięcznej umowy o prace. Za 2 tygodnie umowa będzie przedłużona a ja jestem w 3 tygodniu ciąży. Czy jeśli pracodawca przedłuży mi umowę a ja nie powiem ze jestem w ciąży będzie mógł rozwiązać ze mną tą umowę ? Ponieważ zataiłam ciąże ? Wiem ze jak dowie się o ciąży to mi jej nie przedłuży. A nie jestem chroniona na umówię próbnej ponieważ nie jestem jesscze w trzecim miesiącu ciąży..

#3 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2018 - 12:31

A co jeśli umowa ulega rozwiązaniu przed trzecim miesiącem ciąży ? Tak jak to jest w moim przypadku? Pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia mi umowy? A jeśli ją przedłuży nie wiedząc ze jestem w ciąży ? Rozumiem ze nie będzie mógł jej ze mną rozwiązać z tego powodu ?

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2018 - 12:58

Jeśli nie będzie 3 m-cy na koniec umowy nie ma obowiązku jej przedłużać.

Jeśli ją przedłuży nie wiedząc, że jesteś w ciąży to z tego powodu nie ma prawa rozwiązać później, ale to słabe.......wejść w konflikt z pracodawcą

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych