Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Nierzetelna naprawa samochodu.

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam665

Adam665

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 19:56

Witam.

W samochodzie przestała mi działać instalacja gazowa (na benzynie jeździł bez zarzutu). Odstawiłem do warsztatu gdzie zakładali mi gaz (jeszcze w trakcie gwarancji). Na drugi dzień zadzwonili, że spaliła się cewka zapłonowa (kupiłem i wysłałem im do warsztatu przez znajomego). Po południu zadzwonili, że spaliła się druga cewka. Na drugi dzień w ten sam sposób dostarczyłem drugą. Następnie po południu (w drugim dniu naprawy) poprosili aby donieść im drugi kluczyk bo nie działa fabryczny immobiliser i nie wiedzą czy to kluczyk czy komputer główny samochodu. Dostarczyłem kluczyk, nie odpalili. Potem zadzwonili, że wezwany przez nich elektronik musi zabrać samochód do siebie na lawecie w celu naprawy komputera.

Tak też się stało, poinformowali elektronika, że ja płacę za naprawę. W takiej sytuacji dwie cewki 600 zł plus naprawa komputera 2.214 zł dało kwotę 2814 zł. Do karty gwarancyjnej instalacji gazowej nie wpisali tej naprawy (za naprawę łaskawie już nic nie wzięli). Mam f-rę za naprawę komputera i rachunek za cewki.

Samochód całkowicie sprawny na benzynie, wstawiony do warsztatu na naprawę niedziałającej instalacji gazowej nie wyjeżdżał z warsztatu, naprawiając instalację gazową uszkodzili główny komputer samochodu i spalili dwie cewki zapłonowe.

Dostali ode mnie przedsądowe wezwanie do zapłaty z 21-dniowym wyznaczonym terminem, odebrali i zero reakcji (minęło 72 dni od pokwitowania odbioru pisma).

Mam dwa pytania:

-  czy moją sprawę mogę wysłać do e-sądu?

-  (świadka żadnego nie jestem w stanie powołać do sprawy) - czy w/g powyższego opisu mam jakąś szansę odzyskać swoje

pieniądze w drodze postępowania sądowego?

Z góry dziękuję za informację.

Pozdrawiam.

#2 Eliza Pola

Eliza Pola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 20:54

Ja niestety na to pytanie nie odpowiem, może zwróć się do jakiegoś dobrego radcy prawnego,ktory podpowie co i jak ;)

#3 MateuszU

MateuszU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 17 wrzesień 2018 - 15:00

Tego typu spór zależy od tego co ustali biegły sądowy. Oczywiście można wnieść pozew na kwotę X, ale jak sąd wyda nakaz zapłaty (o ile go wyda), a druga strona wniesie sprzeciw od nakazu zapłaty, to potem wynik sprawy będzie zależał od tego co ustali biegły sądowy (o ile będzie w stanie to stwierdzić).

Pozdrawiam,

Mateusz Uldynowicz

adwokat bez krawata | prawnik przedsiębiorców

mateusz@uldynowicz.eu

www.uldynowicz.eu

#4 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 749 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 20:18

Po naprawie auta warto go podrasować trochę naklejkami 3d. Są to wypukłe grafiki czy loga naklejane na karoserię samochodu. Nie uszkadzają jej i są bardzo wytrzymałe. Tutaj podaje link do super firmy, która je wykonuje Naklejki Wypukłe Jest to też idealny sposób na wyrażenie siebie oraz odróżnienie samochodu na tle innych.

#5 albert_wawrocki

albert_wawrocki

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 październik 2018 - 07:17

Dla mnie to faktycznie musieli uszkodzić te podzespoły skoro wcześniej autko działało dobrze na benzynie.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2020 - 11:39

dlatego ja wybieram warsztaty z video obsługą od serviceview.pl, wtedy mogę obejrzeć przebieg naprawy i o nic się nie martwię

#7 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 528 postów

Napisano 29 listopad 2020 - 13:06

Dlatego ja zawsze sprawdzam autoryzowane serwisy i z ich usług sobie korzystam. W tym celu koniecznie polecam zajrzeć sobie na stronę https://suzuki.horiz.pl/serwis/aby znaleźć autoryzowany serwis Bosch. Cieszę się, że coraz więcej ludzi ma świadomość tego, jakie serwisy warto wybierać, a jakich lepiej unikać.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 marzec 2021 - 14:54

polecam tuning-olesnica.pl

#9 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2021 - 20:17

Jeśli szukacie rzetelnej firmy oferującej regenerację części samochodowych, takich jak maglownica lub turbosprężarka, to polecam firmę REGMOT. To najlepsi fachowcy w branży!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy