Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wynająć mieszkanie - umowa, formalności, kaucja, podatki

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197917 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 19:22

Właściciele mieszkań na wynajem oczekują od najemcy terminowego regulowania czynszu, dbania o lokal, spokojnego i nieuciążliwego dla sąsiadów zachowania. Taki modelowy najemca zdarza się jednak rzadko. Warto więc poświęcić trochę czasu na znalezienie uczciwego najemcy, napisanie dobrej umowy najmu, protokołu zdawczo-odbiorczego. Analitycy WGN radzą wynajmującym, jak podejść do tematu, aby cały proces wynajmu mieszkania przeprowadzić komfortowo i być maksymalnie zabezpieczonym. Podopowiadają m.in. że nie warto próbować oszczędzać na podatku od wynajmu mieszkania (stawka ryczałtu wynosi jedynie 8,5 %).

Powrót do artykułu: Jak wynająć mieszkanie - umowa, formalności, kaucja, podatki

#2 Guest_Bartek Zaręba

Guest_Bartek Zaręba
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2018 - 19:22

Bardzo dobry artykuł. Czytelny i dużo dający do myślenia. Sporo mi się wyjaśniło. Mam mieszkanie we Wrocławiu które wynajmuję i sporo mi się rozjaśniło po przeczytaniu. Co prawda dodam jeszcze jedno rozwiązanie, które pozwala zwiększyć bezpieczeństwo samego najmu. Co prawda to nie mój pomysł tylko DJN, które obecnie zarządza moim mieszkaniem. Pomysł polega na tym, że najemca wykupuje ubezpieczenie OC na poczet ewentualnych strat wyrządzonych w mieszkaniu. Bardzo dobre rozwiązanie, praktyczne i wygodne dla każdej ze stron.

#3 Adiol

Adiol

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 19:29

Nie jest to takie trudne jak się na początku wydaje. Po prostu warto mieć dobrą umowę.

#4 Karola12b

Karola12b

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 23:19

Znalazłam podobny artykuł https://abcporady.pl...awdzic-najemce/ wynajem to nie taka łatwa sprawa, więc warto nieco przeczytać przed rozpoczęciem takiej inwestycji.

#5 Guest_Mateusz Ceglak

Guest_Mateusz Ceglak
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2019 - 20:52

WAŻNE NIE JAK WAŃ I MRUGALAŻEROMSKIEGO LEŻAJSK MATEUSZ CEGLAK

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych