Skocz do zawartości

zmiana etatu z L4

wróć do serwisu Kadry 33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 09:52

mam pracownice, która w dniu 1 sierpnia miała zmiane etatu z pełnego na 3/4 pożniej zaś 14 sierpnia ponownie jej etat uległ zmianie na pełny przedstawiła zwolnienie lekarskie od 23 sierpnia. z jakiego etatu nalezy liczyć jej wynagrodzenie czy z pełnego czy uśrednć jej wynagrodzenie? 

#2 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 09:54

czy w średniej do zwolnienia wykazac jej podstawę z całego etatu, czy np z uśrednionego? 

#3 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 596 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 10:00

z pełnego

#4 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 10:07

Bo w Zusie, coś się strasznie czepiają tej zmiany etatu, że wynagrodzenie uzupełniłam jej do pełnego etatu... 

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 10:07

Kurde, skad ludzie biora takie głupoty??? "z usrednionego etatu"

czytaj gamoniu przepisy zUS

#6 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 596 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 10:11

Bo w Zusie, coś się strasznie czepiają tej zmiany etatu, że wynagrodzenie uzupełniłam jej do pełnego etatu... 

Bo pewnie myślą, że celowo podniosłaś jej etat tuż przed zwolnieniem, zeby wyłudzić większy zasiłek. Takie to myślenie

#7 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 10:14

była potrzeba zastępstwa i etat jej podniosiono za nieobecną pracownice na okres 1 miesiąca, a że ona w trakcie zachorowała (zaszła w ciąże) a z Zuzu zadzwoniły mi dziewczyna i się pyta czego jej uzupełniłam wynagrodzenie do pełnego etatu, skoro w raportach ma etat wykazany 0,87.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 10:36

Coś mieszasz, bo piszesz, że miała wcześniej pełny, a potem 3/4 i znów pełny. Skąd ci się wzięło 0,87?

#9 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 10:53

nie mi, tylko Pani z zusu zadzwoniła do mnie z pretensjami, że w raportach za sierpień ma etat 0,87, a ja jej wykazuje w sierpniu wynagrodzenie za pełny etat, bo uzupełniłam jej to wynagrodzenie do pełnego etatu. a jej wychodzi z raportów, że ona w sierpniu miała 0,87 etatu... i jak ja mogłam jej wstawić ze w sierpniu do podstawy wynagrodzenie z pełnego etatu.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 11:35

A jak w raportach faktycznie było?

2 raporty - 1 za 3/4 i 1 za 1 etat, czy 1 uśredniony do 0,87?

#11 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12667 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 wrzesień 2018 - 19:40

"skoro w raportach ma etat wykazany 0,87" - wg mnie źle wykazałaś, bo powinien być cały etat, tak jak miała na koniec miesiąca   .

#12 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 12:14

Witam, 
Pani do mnie z zusu zadzwoniła i twierdzi że skoro w miesiącu miała dwie zmiany etatu to powinnam jej naliczyć zwolnienie z 3/4 etatu.  Nie wiem czy ona się myli czy ja się pomyliłam. 
Przypomina jeszcze raz Pani kucharka była zatrudniona na pełny etat. Od 1 sierpnia przeszła na 3/4. Później ponownie w ramach zastępstwa od 14 sierpnia przeszła na pełny. zachorowała w trakcie pełnego etatu (zaszła w ciąże) i w trakcie tego zwolnienia zmieniono jej etat na pełny) 

#13 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 12:16

zmieniono jej na 3/4 etatu pomyliłam się... 

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18335 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 wrzesień 2018 - 12:19

Jak w trakcie zwolnienia zmieniono etat? za jej zgodą? porozumienie zmieniające podpisała?

#15 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 12:21

tak, bo zwiększenie etatu było na zastępstwo. Czyli na okres niezdolności do pracy unnego pracownika. Ale zachorowała w trakcie pełnego etatu.

#16 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 12:27

No i zus zakwestionował to że zwolnienie jej wypłacam z pełnego etatu, a nie z 3/4 chociaż przepisy mówią, że z pełnego, ale podobno jest jakiś komentarz, że skoro miała 2 zmiany w trakcie miesiąca to powinnam jej z tych 3/4? 

#17 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18335 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 12:42

O 2 zmianach nie czytałam, ale ten komentarz wystarczy:

"

W razie zmiany umowy o pracę lub innego aktu, na podstawie którego powstał stosunek pracy, polegającej na zmianie wymiaru czasu pracy, podstawę wymiaru zasiłku chorobowego stanowi wynagrodzenie ustalone dla nowego wymiaru czasu pracy, jeżeli zmiana ta nastąpiła w:

• miesiącu, w którym powstała niezdolność do pracy lub

• miesiącach poprzedzających powstanie niezdolności do pracy uwzględnianych przy obliczaniu podstawy wymiaru zasiłku.

Taką dyspozycję zawiera ustawy zasiłkowej."

#18 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 12:49

a jeszcze jedno pytanie, a co z zasiłkiem macierzyńskim, w takim przypadku należy liczyć jej z pełnego etatu czy z 3/4 jestem już ciemna dosłownie. 

#19 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18335 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 12:58

Po chorobie zaraz zasiłek macierzyński?

Nie przeliczasz od nowa, podstawa jest taka sama jak na chorobowym

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 13:01

No i zus zakwestionował to że zwolnienie jej wypłacam z pełnego etatu, a nie z 3/4 chociaż przepisy mówią, że z pełnego, ale podobno jest jakiś komentarz, że skoro miała 2 zmiany w trakcie miesiąca to powinnam jej z tych 3/4? 

Zgodnie z komentarzem do ustawy zasiłkowej zasiłek za kolejne dni powinna mieć wypłacony zgodnie z obowiązującym ją w te dni wymiarem - za dni L4 na pełnym etacie, podstawa za pełny etat, za dni po zmianie etatu z podstawą obliczoną dla 3/4. W tym przypadku, jeżeli pociągnie L4 do porodu lub po ewentualnym powrocie do pracy jeszcze przed porodem nie nastąpi zmiana wymiaru, to  macierzyński będzie liczony z 3/4.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych