Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca w niedzielę - nadgodziny

ruch ciągły niedziela nadgodziny godziny nadliczbowe

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 maaartaaak

maaartaaak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 13:18

Pracownicy pracują w firmie w systemie 4-brygadowym w ruchu ciągłym, normalnie w niedzielę i święta.

Czy jeśli pracownik pracuje w zaplanowaną niedzielę  w godzinach nadliczbowych, to należy mu się dodatek 50% czy 100% ?

#2 maaartaaak

maaartaaak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 13:37

up

#3 Eliza Pola

Eliza Pola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 17:02

dlaczego napisałaś maaartaaak up ? Mój mąż pracuje w systemie czterbrygadowym i jak wypadnie mu niedziela w godzinach nadliczbowych to zawsze ma tzw setkę czyli 100% . Ale wydaje mi się ,ze to tez tak troche zależy od firmy, od jej polityki.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2018 - 05:54

Czy jeśli pracownik pracuje w zaplanowaną niedzielę  w godzinach nadliczbowych, to należy mu się dodatek 50% czy 100% ?

Zaplanowana czy nie to nadal jest niedziela - dzień tygodnia się nie zmienia tylko dlatego, że ktoś planowo świadczy pracę akurat w niedzielę. Inaczej zapis w kodeksie w 70% przypadków nie miałby sensu.

I wbrew zamężnej specjalistce nie zależy to od polityki firmy, a przepisów.

#5 maaartaaak

maaartaaak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 09:12

Patrząc na Wasze odpowiedzi dalej nie wiem czy powinnam wypłacać 100 % czy 50 %. 

W kodeksie pracy jest napisane, że dodatek 100 % wypłaca się w niedziele i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym do rozkładem czasu pracy.

Czyli jednak ma znaczenie czy jest zaplanowana czy nie. Według mnie jeśli pracownik ma w planie pracę w niedziele, to ewentualne godziny ponad 8 godzin powinny być z dodatkiem 50 %.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2018 - 09:32

PIP stoi na stanowisku, że 100% , SN że 50% wybierz sobie które chcesz.

#7 maaartaaak

maaartaaak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 09:21

czyli dalej nic nie wiem

#8 maaartaaak

maaartaaak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 09:58

Udało mi się znaleźć na inforze odpowiedź:

"Za pracę nadliczbową na dobę przypadającą w niedzielę lub w święto, które to dni były dla pracownika dniami roboczymi zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, pracownik powinien otrzymać, oprócz normalnego wynagrodzenia, dodatek w wysokości 50 proc. wynagrodzenia za każdą godzinę pracy nadliczbowej na dobę w takim dniu. Taka wysokość dodatku wynika z przepisu art. 1511 par. 1 pkt 2 kodeksu pracy."

Czyli jednak 50 %.

https://kadry.infor....ia-wolnego.html

#9 kasiabb

kasiabb

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 10:56

Mam pytanie apropo nadgodzin. Jeśli pojęcie tygodnia według Kodeksu pracy to 7 kolejnych dni kalendarzowych, licząc od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego (na przykladzie września 1-7.09) i w ich przypadku ma być zachowany odpoczynek tygodniowy, to jak przedstawia się sytuacja z nadgodzinami, gdy w Kodeksie jest powiedziane że w tygodniu licząc od pon do pt może wystąpić maksymalnie 8 h nadgodzin. Jeśli występują nadgodziny mam patrzeć na to, by w dniach 1-7.09 nie przekroczyć 8h nadgodzin, czy w dniach 3-9.09 (pon-pt - pierwszy tydzień września). Pomocy :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ruch ciągły, niedziela, nadgodziny, godziny nadliczbowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych