Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pozarolnicza działalność na ryczałcie

pozarolnicza działalność ryczałt stawki podatkowe ryczałt

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 teken

teken

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 16:32

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum. Mam kilka pytań. Chcę założyć pozaroniczą działalność gospodarczą i zostać na KRUS. Moja działalność jest dośc nietypowa, prowadze strony  www i zarabiam na reklamie. Chciałbym też trochę pohandlować przez internet. Jako formę opadakowania chcę wybrać ryczałt. Z tego co się orientowałem za najem powierzchni reklamowych można wybrac stawkę 8,5%. W handlu stawka to 3%. Czy w ramach jednej dziaalności mogę roliczać się na tych dwóch stawkach? I czy w handlu musze wystawiać paragony? bo przecież będę zwolniony z vat. Z góry dzięki za pomoc.

#2 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 wrzesień 2018 - 21:43

Tak, możesz, a nawet musisz stosować różne stawki jeżeli masz różnorodną działalność. Przychody z usług opodatkujesz 8,5%, a przychody z handu - 3%. Ewidencja sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej ma niewiele wspólnego z tym, czy jesteś vatowcem czynnym, czy zwolnionym. Jak przekroczysz limit obrotów z osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej, to musisz zakupić kasę fiskalną, nawet jako nievatowiec. O ile nie załapiesz się na zwolnienia ze stosowania kasy.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#3 teken

teken

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 16:13

Tak, możesz, a nawet musisz stosować różne stawki jeżeli masz różnorodną działalność. Przychody z usług opodatkujesz 8,5%, a przychody z handu - 3%. Ewidencja sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej ma niewiele wspólnego z tym, czy jesteś vatowcem czynnym, czy zwolnionym. Jak przekroczysz limit obrotów z osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej, to musisz zakupić kasę fiskalną, nawet jako nievatowiec. O ile nie załapiesz się na zwolnienia ze stosowania kasy.

Wielkie dzięki za odpowiedź :)

#4 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 wrzesień 2018 - 19:08

Polecamy się :)

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#5 brandcreation

brandcreation

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 wrzesień 2018 - 13:27

Zależy jeszcze jakie dochody będziesz generował, bo są pewne limity, po których KRUS odpada.

https://brandcreation.pl
Brand Creation Sp. J.
ul. Aleksandra Fredry 2
30-605 Kraków
NIP: 6793133778
Regon: 365402661
tel. 791 808 485
biuro@brandcreation.pl

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pozarolnicza działalność, ryczałt, stawki podatkowe ryczałt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych