Skocz do zawartości


Zdjęcie

PREMIA UZNANIOWA

premia wynagrodzenia;

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Izka28

Izka28

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 09:17

Witam, 

Moja firma zatrudnia około 100 pracowników.

Od jakiegoś czasu oprócz wynagrodzenia podstawowego wypłaca się pracownikom premie uznaniowe, które są wpisane w wewnętrznym regulaminie firmy.

Premie te są uznaniowe i mogą być wypłacone, ale nie muszą zgodnie z decyzją Zarządu.

W związku z powyższym, pojawiła nam się wątpliwość, czy takie premie winno się uwzględniać w podstawie wypłacanych wynagrodzeń?

Jakie mogą być ewentualne konsekwencje wliczania ich do podstawy bądź nie?

Z góry dziękuję za pomoc. 

 



#2 Dorota

Dorota

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5372 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 09:34

Premia wliczana jest do podstawy zasiłku chorobowego, jeśli przy jej wypłacie jest zasada potrącania jej za cas choroby. Podstawa prawna art. 41.1 Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia....



#3 Guest_Izka28

Guest_Izka28
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2018 - 09:51

Premia wliczana jest do podstawy zasiłku chorobowego, jeśli przy jej wypłacie jest zasada potrącania jej za cas choroby. Podstawa prawna art. 41.1 Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia....

 Czy powinna być wliczana do podstawy wynagrodzenia urlopowego? 



#4 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13507 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 wrzesień 2018 - 19:26

"czy takie premie winno się uwzględniać w podstawie wypłacanych wynagrodzeń?"

co to znaczy, o jaką podstawę wynagrodzeń pytasz ?

chyba co innego miałaś na myśli 



#5 Guest_Suzi

Guest_Suzi
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 09:49

Premia uznaniowa nie jest wliczana do wynagrodzenia za urlop.

Natomiast należy ją wliczyć do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego.



#6 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13507 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 wrzesień 2018 - 18:48

Już wyżej Dorota napisała kiedy premia jest wliczana do podstawy zasiłku chorobowego. 

Nie zawsze należy ją wliczyć. 





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: premia, wynagrodzenia;

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych