Skocz do zawartości

Zakup na allegro z kuponem promocyjnym a faktura od sprzedawcy

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2018 - 20:56

Witam.

Mam mały dylemat. Na allegro często dodawane są kupony promocyjne na darmową wysyłkę (czy reklamowany ostatnio program smart). Załóżmy, że robię zakup za 100zł, za przesyłkę płacę 9zł, ale po dodaniu kuponu promocyjnego na darmową przesyłkę płacę z banku przelewem 100zł i takie mam potwierdzenie do przyszłej faktury. Od sprzedawcy dostaję fakturę na 109zł, bo on dostał od allegro pełną kwotę, czyli 100zł za towar i 9zł na wysyłkę.

Moje pytanie jest następujące, czy księguję taką fakturę z kwotą jaka jest na fakturze, czyli 109zł, czy z taką jaką faktycznie zapłaciłem, czyli 100zł?
Pozdrawiam

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12502 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 sierpień 2018 - 21:33

Wg mnie księgujesz fv za 109,- zł a 9,- zł jest twoim przychodem.

#3 michalmiko

michalmiko

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 sierpień 2018 - 23:46

Czyli w sumie jak nie jestem vatowcem, a jedynie na KPiR 18%, to chyba wychodzi na to samo, jakbym wpisał zakup za 100zł? Bo według tego co piszesz, to wychodzi na to samo (choć bardziej prawidłowo), ale będzie więcej papieru  ;)

#4 Guest_MONISSI333

Guest_MONISSI333
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2018 - 05:35

ja też mam z tym problem... promocja smart darmowe przesyłki allegro

Po stronie sprzedającego: czy  trzeba wykazać całą sprzedaż towar plus koszt przesyłki - bo takie pieniądze za transakcję dostał od allegro? czy tylko za towar bo tak zapłacił kupujący? allegro nie udostępnia informacji sprzedającemu w momencie zakupu, który klient korzysta z promocji smart. 

odezwał się kupujący, że źle została wystawiona faktura, bo on za przesyłkę nie płacił i dlaczego dostał taką fakturę? 

czy takie wystawianie faktur jest zawyżaniem sprzedaży? 

jak z tego wybrnąć? poproszę BARDZO o pomoc 

#5 Guest_michalmiko

Guest_michalmiko
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2018 - 12:48

ja też mam z tym problem... promocja smart darmowe przesyłki allegro

Po stronie sprzedającego: czy  trzeba wykazać całą sprzedaż towar plus koszt przesyłki - bo takie pieniądze za transakcję dostał od allegro? czy tylko za towar bo tak zapłacił kupujący? allegro nie udostępnia informacji sprzedającemu w momencie zakupu, który klient korzysta z promocji smart. 

odezwał się kupujący, że źle została wystawiona faktura, bo on za przesyłkę nie płacił i dlaczego dostał taką fakturę? 

czy takie wystawianie faktur jest zawyżaniem sprzedaży? 

jak z tego wybrnąć? poproszę BARDZO o pomoc 

Od wszystkich sprzedających jak do tej pory dostaję faktury z pełną kwotą za przesyłkę (korzystając z programu Smart), bo pewnie allegro sprzedającemu przekazuje środki za przesyłkę w całości. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych