Kategorie
Skocz do zawartości

Spłata kredytu walutowego bez spreadu – czy coś się rzeczywiście zmieniło?


Admin Księgowość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu Polaków w chwili obecnej posiada kredyty zaciągnięte w obcej walucie, najczęściej we franku szwajcarskim. Związane jest to przede wszystkim z bardzo niską ceną franka szwajcarskiego w poprzednich latach, co powodowało, że kredyt we frankach szwajcarskich był wówczas bardziej opłacalny od tego w „złotówkach”. Powrót do artykułu: Spłata kredytu walutowego bez spreadu – czy coś się rzeczywiście zmieniło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek - kredytobiorca
Poniższe stwierdzenie:"Zakładając, że wartość spreadu wynosi 6-7%, a rata kredytu 1000 zł, wprowadzone zmiany pozwoliłyby na oszczędność około 60-70 zł miesięcznie."Jest nieprawdziwe! Przecież spread to jest różnica między kursem sprzedaży, a kursem kupna. Czyli te 60-70 zł byśmy stracili, gdybyśmy nasze 1000 zł zamienili w banku na walutę, a następnie ponownie uzyskaną walutę zamienili na złotówki.A tak przecież się nie spłaca kredytu!Przy podanym spreadzie, to w zależności od banku, może być zysk rzędu 50% wartości spreadu, czyli 30 - 35 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 lata później...
Spłacając kredyt walutowy polecam skorzystanie z kantoru internetowego. Wybór na rynku jest spory więc każdy może sobie wybrać jaki chce. Z własnego doświadczenia polecić mogę cashbroker.com.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...