Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podwyżki dla nauczycieli od stycznia 2019 r.

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671337 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 22:54

Od stycznia 2019 r. wprowadzone zostaną kolejne podwyżki dla nauczycieli. Ostatni wzrost wynagrodzeń miał miejsce w kwietniu 2018 r.

Powrót do artykułu: Podwyżki dla nauczycieli od stycznia 2019 r.

#2 Guest_Eks nauczyciel

Guest_Eks nauczyciel
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2018 - 22:54

A ja dziękuję za te "chojność" Mam otrzymać około 120zł podwyżki brutto, przy jednoczesnym zminimalizowaniu przez Starostwo do absurdu dodatku trudnościowego i uciążliwego(pracuję z dziećmi autystycznymi i niepełnosprawnymi ). Jakby nie liczyć, po podwyżce będę zarabiać o 500zł brutto mniej, po 35 latach pracy. Nadmienię, że moja godzina pracy z uczniem, jako specjalisty (neurologopedia, terapia autystyczna) to nie 45, a 60 minut. Przy tej ujemnej podwyżce i jednoczesnym obowiązku podawania się ocenie mojej pracy co 3 lata(ogrom papierowego i bezsensownego wysiłku)przeważyło szalę goryczy. Pożegnałam się z polską szkołą... Trochę żal-w końcu to szmat mojego życia... Cóż... Zaczęłam własny biznes i mam się bardzo dobrze...A i klienci w sporej części to moi dawni podopieczni... Konkluzja końcowa: w żadnym z zawodów nie ma tak kiepskiej płacy, przy tak dużej odpowiedzialności i równoczesnym stawianiu wymagań że strony dyrekcji, rodziców i MEN... Osobiście uważam, że poczynania pani Zalewskiej wykarczują z polskich szkół myślące, samodzielne jednostki. Polskich nauczycieli spauperyzują i ubezwłasnowolnią.

#3 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2018 - 09:19

Po 30 latach pracy obecnie mam 2927zł na rękę, dodatek funkcyjny 65zł od dyrektora (od jego dobrej woli),wychowawstwo niewiele więcej, moja praca często trwa cały dzień (telefony od rodziców nawet o 6.30 i 22.00, nie mówiąc o wywiadówkach , dniach otwartych, popołudniowych uroczystościach klasowych, wycieczkach, papierologii, poprawianiu prac, ciągłej kontroli) .

#4 Guest_megan

Guest_megan
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2018 - 11:47

Po 30 latach pracy obecnie mam 2927zł na rękę, dodatek funkcyjny 65zł od dyrektora (od jego dobrej woli),wychowawstwo niewiele więcej, moja praca często trwa cały dzień (telefony od rodziców nawet o 6.30 i 22.00, nie mówiąc o wywiadówkach , dniach otwartych, popołudniowych uroczystościach klasowych, wycieczkach, papierologii, poprawianiu prac, ciągłej kontroli) .

rekompensata w wakacje :-)

#5 Guest_Kawka

Guest_Kawka
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2018 - 21:07

Megan, jak chcesz mieć rekompensatę w wakacje, to obecnie nic prostszego. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia na stronach kuratoriów w całym kraju i wybrać coś dla siebie. Zatrzęsienie tego, bo wielu nauczycieli, którzy mają już dość upodlenia, odchodzi z zawodu i robi miejsce wszystkim zazdroszczącym. Wiem, bo sama to zrobiłam rok temu po 20 latach pracy w szkole. Dosyć całodobowej pracy za darmo przez 7 dni w tygodniu. Tylko muszę Cię zmartwić - przez większą część wakacji dobry nauczyciel również pracuje (w ramach wypłaty, nie dodatkowo). Mnie zwykle zostawało 4 tygodnie laby. Tyle to mam i w mojej obecnej pracy, a do tego wolne soboty, niedziele i popołudnia. Powiem Ci, że na razie trudno mi się przyzwyczaić do takiego leniuchowania. Wreszcie mam czas dla własnych dzieci, mogę spokojnie ugotować obiad i pobiegać wieczorkiem. Do tego 1500 więcej miesięcznie. Wreszcie mnie stać na wczasy, do tego w październiku. Tylko żal, bo teraz to tylko taka po prostu praca, ale niestety z mojej 20 letniej pasji nie dało się godnie żyć. Pozdrawiam wszystkich Nauczycieli! Ciebie, Megan, też.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2018 - 21:41

Zapomniałam dodać, że ukraińscy nauczyciele też pewnie nieźle mówią po polsku i na pewno są dobrze wykształceni, więc nie ma obawy. Znają polską literaturę, pisownię, historię, geografię... Mogą być jeszcze Białorusini. Głowa do góry, polska oświato!

#7 Guest_Janosik

Guest_Janosik
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2018 - 10:03

Cytuję ,,Ostatnia podwyżka płac miała miejsce w 2012 r." Większego kłamstwa już dawno nie czytałem .....

#8 Guest_ach

Guest_ach
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 20:07

No tak powiedzą co wiedzą podwyżki dali dali ....trochę to śmieszne bo tak naprawde te wszystkie dodatki 4) dodatek funkcyjny dla wychowawcy klasy, 5) dodatek funkcyjny nauczyciela doradcy, 6) dodatek funkcyjny nauczyciela konsultanta, 7) dodatek za warunki pracy, 8) dodatek za uciążliwość pracy, 9) nagroda jubileuszowa, 10) nagroda ze specjalnego funduszu nagród, 11) dodatkowe wynagrodzenie za pracę w porze nocnej, 12) dodatek motywacyjny, to czesto gesto sciema dyrektorzy wcale a wcale chetnie tego nie rozdaja mimoo tego ze sie nalezy .... mi sie nalezy jak byk aktalnie a co obcieli wszystko i co sie zmieniło od tamtego roku nie wiem ????? pytać czy zapytac raz i stracic za jakiś czas prace. tak to dziala kochani ach......

#9 Guest_Hamak

Guest_Hamak
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2018 - 22:00

Gratuluję optymizmu. 11 lat temu miały do Polski walić drzwiami i oknami pielęgniarki z Ukrainy. Wciąż brakuje ich w Polsce ponad 100 000. Wieszcz pisał „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” czyli będą Ukraińskie.

#10 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2018 - 10:52

Przykro mi to stwierdzić, ale nauczyciele nigdy nie będą zadowoleni. Pracowałam po 40 godzin dziennie i dojeżdżałam na własny koszt za najniższą, gdy trafił mi się powrót do szkoły, to ze szczęścia skakałam. Twierdze, ze nasza grupa zawodowa nie ma tak źle, dlatego krew mnie zalewa, jak czytam kolejnego niezadowolonego.Mając taką godzinówkę, biorę też inne zlecenia i nie mogę narzekać. Ogaranijcie się nauczyciela.

#11 Guest_Kazia

Guest_Kazia
  • Goście

Napisano 04 listopad 2018 - 11:41

Ten rok szkolny jest dla mnie ostatnim. Po 19 latach pracy zmieniam zawód. W takich warunkach pracować nie będę. Życzę powodzenia i wytrwałości tym, którzy zostają.

#12 Guest_Troubleman

Guest_Troubleman
  • Goście

Napisano 04 listopad 2018 - 18:31

Ten rok szkolny jest dla mnie ostatnim. Po 19 latach pracy zmieniam zawód. W takich warunkach pracować nie będę. Życzę powodzenia i wytrwałości tym, którzy zostają.

Powodzenia na "wolnym rynku" biedny i wykorzystywany nauczycielu. Znajdź sobie szybciutko pracę u jakiegoś "prywaciarza", to zmienisz poglądy... Odezwij się jak wrócisz do zawodu.

#13 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 08 listopad 2018 - 22:54

Co tu wiele mówić - Polska oświata to zwyczajny syf zarówno dla uczniów i ich rodziców, ale przede wszystkim dla nauczycieli, którzy są wykorzystywani i źle opłacani. MEN z jej beznadziejna szefową to gniazdo szerszeni.  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych