Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozwiązanie umowy

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zuza33

Zuza33

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 21:27

Jestem aktualnie na urlopie rodzicielskim. Zależy mi na jak najszybszym rozwiązaniu umowy o pracę (podobno mogę to zrobić nie tracąc zasiłku rodzicielskiego - proszę o potwierdzenie). Umowę mam na czas nieokreślony. Niestety pracodawca nie odbiera ode mnie telefonu więc muszę mu wysłać pismo. I tu moje pytanie - jakie?
Rozumiem, że w pierwszej kolejności oświadczenie o powrocie do pracy. Ze np z dniem 23.08 zgłaszam powrót do pracy. Drugie to porozumienie o rozwiązaniu, ale czy mogę z tą samą data?
Czy np 23.08 wracam - (i muszę się stawić?), a najwcześniej 24.08 mogę rozwiązać?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2018 - 06:13

Jak złożysz oświadczenie o powrocie do pracy, to tym samym rezygnujesz z urlopu rodzicielskiego i zasiłku - tego nie robisz.

Jeżeli chcesz podjąć inne zatrudnienie, to będąc nadal na rodzicielskim składasz obecnemu pracodawcy pismo z wnioskiem o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, a jeżeli pracodawca nie wyrazi zgody to wypowiedzenie umowy.

#3 Zuza33

Zuza33

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 21 sierpień 2018 - 06:39

Czyli nie pisze oświadczenia o powrocie do pracy a tylko wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem z dniem.... I tyle? Reszta w gestii pracodawcy?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 06:42

Dokładnie tak, możesz w piśmie o porozumienie stron zawrzeć zapis, że w przypadku braku zgody na rozwiązanie umowy w podanym terminie należy traktować pismo jako wypowiedzenie umowy o pracę.

#5 karina87

karina87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 07:49

Pod koniec czerwca wypowiedzenie pracy dała mi pracownica, która odgrywała najważniejsze skrzypce w naszym zespole. Miała tylko miesiąc wypowiedzenia, a ja przez pierwsze 2 tygodnie bezskutecznie szukałam kogoś na jej miejsce. Mało osób szuka pracy w trakcie wakacji myślałam, że pójdzie gładko. Koleżanka poleciła mi agencję pracy http://jobot24.pl/ , która nie tylko szuka pracy dla bezrobotnych ale pomaga także pracodawcom poszukującym odpowiednich osób na dane stanowisko. Fajnie szybko udało się znaleźć pracownika, że jeszcze dziewczyna która odeszła zdążyła przez pare ostatnich dni przeszkolić nową osobę. :) Poczytałam sobie wcześniej artykuł https://praca.trojmi...cy-n112153.html o obowiązakach pracodawcy względem pracownika zatrudnionego przez agencję pracy żeby wiedzieć z czym to się je :) 

#6 Guest_gość gość

Guest_gość gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 08:54

Idiota reklamy

#7 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 11:01

można zrezygnować z pracy nie tracąc zasiłku macierzyńskiego/rodzicielskiego

można też zacząć pracę w "nowej" firmie i również zachować prawo do tych zasiłków.

od czerwca 2018 pracuje w nowym miejscy i do grudnia mam cały zasiłek rodzicielski i całą wypłatę ....  ;D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych