Skocz do zawartości

Problem z ubezpieczeniem

ubezpieczenie ZUS umowa zlecenie szkoła policealna

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2018 - 15:20

Witam.
Jestem tegoroczną maturzystką, w kwietniu skończyłam liceum, w maju pisałam maturę.
Pod koniec czerwca podjęłam pracę na umowę-zlecenie do 31.12.18r.Nie płace ubezpieczeń.
W Internecie znalazłam informacje, że maturzyści nie podlegają ubezpieczeniom do 31.08 w roku, w którym zdają maturę.
Chyba, że ktoś zostanie przyjęty na studia, wtedy do 31.09.
Na studia nie idę. W tym tygodniu zamierzam zapisać się do szkoły policealnej Cosinus. Z tego co wiem to wtedy może mnie ubezpieczyć rodzic albo szkoła. Problem jest w tym, że pierwszy zjazd odbywa się pod koniec września, wtedy dostanę legitymację.
I teraz mam pytanie.
Co się dzieje we wrześniu, kiedy nie podlegam już ubezpieczeniom jako maturzystka, a nie mam jeszcze legitymacji ze szkoły policealnej?
Przez ten miesiąc powinnam być zgłoszona do ZUSu przez zleceniodawcę? Czy może działa to na tej zasadzie co studia, okres ubezpieczenia przedłuża się do 31.09?

#2 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 sierpień 2018 - 21:30

Podejdź do szkoły po zaświadczenie, że zostałaś przyjęta w poczet uczniów od 01.08.2018.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#3 elmilia

elmilia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 15:46

Czołem. Chciałbym się Was doradzić w pewnej niesłychanie dla mnie ważnej rzeczy. Czy macie może jakiekolwiek doświadczenia z ubezpieczeniami nieruchomości? Na rynku jest niemało różnych ofert i ciężko jest się na coś zdecydować. Jednym z ciekawszych jest https://www.ubezpiec...nia-domu/0.html . Co na ten temat uważacie?

Prawda nie może być "że". Prawda jest prawdą. Nie ma wersji, odmian ani wariantów.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2018 - 16:55

Spadaj na drzewo

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ubezpieczenie, ZUS, umowa zlecenie, szkoła policealna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy