Skocz do zawartości

Zdjęcie

zwolnienie indywidualne

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 dakar

dakar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 18 sierpień 2018 - 23:16

w maju wypowiedziałem umowę pracownikowi (z przyczyn niedotyczących pracownika), trzymiesięczny okres wypowiedzenia, w momencie przedłożenia wypowiedzenia zatrudniałem 18 pracowników.
na dzień rozwiązania umowy, tj. 31.08.2018 prawdopodobnie będę zatrudniał 20 pracowników
czy obowiązuje mnie ustawa o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy? czy ilość zatrudnionych biorę pod uwagę w momencie wypowiadania umowy czy w momencie jej rozwiązania?

#2 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2018 - 10:29

Zajrzyj do komentarzy, do przepisów, się chce być biznesmenem to trzeba umieć korzystać z przepisów

#3 dakar

dakar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 12:28

przeczytałem komentarze do vat, pit, zus, sporadycznie informacje odnośnie wypełniania sprawozdań gus, ochrona środowiska też mnie zmusiła do czytania, przerobiłem sporządzanie odpowiedzi do komorników oraz zaświadczenia do ops i banków. musiałem też się nauczyć wypełniać sprawozdania finansowe dla banków bo wziąłem obrotówkę i co kwartał męczą o wynik finansowy.

jak otwierałem biznes to robiłem świetnie buty, teraz przez biurokrację już coraz mniej czasu mam na to.

dzięki za pomoc, wygospodarowałem czas i na ustawę o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy. z komentarzy wynika, że 'specjaliści' mają wątpliwości w jakim momencie należy liczyć stan zatrudnienia, ale przeważa opinia, że w momencie wręczenia wypowiedzenia.

#4 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 15:28

Nie musisz wypłacać odprawy :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych