Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadek w pracy - padaczka

wypadek padaczka

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 mariusz.em

mariusz.em

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 07:39

Witam, 

jestem dosyć "świeżym" pracownikiem służby BHP i zawsze wolę się upewnić.

W zakładzie pracy miałem taką sytuację, że jeden z pracowników dostał ataku padaczki i upadł na posadzkę.

Pracownicy wezwali pogotowie, ratownicy medyczni polecili żeby poszkodowany udał się z nimi do szpitala. 

Poszkodowany odmówił, podpisał stosowne pismo ratownikom medycznym i udał się do domu. 

Z tego co wiem, padaczka dyskwalifikuje wypadek przy pracy. (pracownik przenosił paczkę z pkt. a do pkt. B) nie było hałasu, czy też jakichś innych przyczyn mogących powodować atak. 

Jakie powinienem zastosować kroki? 

Czy muszę tworzyć protokół powypadkowy czy może wystarczy jakieś pismo od poszkodowanego, jeśli wystarczy to jakie? 

Dodam, że pracownik pracuje na umowie zlecenie. Wszelkie badania lekarskie i szkolenia BHP zgodnie z przepisami. 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. 

#2 Guest_Nina

Guest_Nina
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2018 - 20:26

Postępowanie powypadkowe musi być zawsze. Jeśli pracownik doznał urazu podczas ataku padaczki np urazu głowy i ma ten uraz potwierdzony tzn ma jakąś dokumentację medyczna to wtedy robi się postępowanie i nie uznaje wypadku a za przyczynę nie uznania wpisuje się brak przyczyny zew. Jeśli pracownik nie był u lekarza nie ma l4 i nie ma potwierdzone go urazu uznajemy że wypadku nie było. Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych