Skocz do zawartości

Kasa fiskalna przed nadaniem numeru ewidencyjnego US

kasa fiskalna US

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_H.P.

Guest_H.P.
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2018 - 12:38

Witam, mam pytanie czy po fiskalizacji, ale przed nadaniem numeru ewidencyjnego, mogę korzystać z kasy fiskalnej? Czy muszę wstrzymać się ze sprzedażą? Pytam ponieważ znalazłem informację że może zająć to do dwóch tygodni, a okres urlopowy nie napawa optymizmem.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

#2 Guest_H.P.

Guest_H.P.
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2018 - 11:38

Według Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących

§ 13. 1. Rozpoczęcie prowadzenia ewidencji przez podatnika poprzedzone jest:
1) złożeniem zawiadomienia do właściwego naczelnika urzędu skarbowego, że będzie przez niego prowadzona ewidencja
przy zastosowaniu kasy, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do rozporządzenia – w celu odliczenia lub zwrotu kwoty
wydatkowanej na zakup kasy; zawiadomienie zawiera informację o liczbie kas i miejscu (adresie) ich używania;
2) dokonaniem fiskalizacji kasy.
2. W przypadku podatnika, który zamierza stosować do prowadzenia ewidencji jedną kasę, zawiadomienie, o którym
mowa w ust. 1 pkt 1, może być dokonane na formularzu zgłoszenia przez podatnika danych dotyczących kasy, którego wzór
stanowi załącznik nr 2 do rozporządzenia.
3. Fiskalizacja dokonywana jest przez serwisanta kas przez jednokrotne i niepowtarzalne uaktywnienie trybu fiskalnego
pracy kasy z równoczesnym wpisaniem numeru identyfikacji podatkowej podatnika (NIP) do pamięci fiskalnej.
4. Fiskalizacja potwierdzona jest wykonaniem raportu fiskalnego dobowego. Wydruk raportu fiskalnego dobowego
dołączany jest do książki kasy.
5. W terminie 7 dni od dnia fiskalizacji kasy podatnik składa do właściwego naczelnika urzędu skarbowego zgłoszenie
danych dotyczących kasy, w celu otrzymania numeru ewidencyjnego.

Na tej podstawie zakładam ,że po zgłoszeniu do US w czasie oczekiwania na numer ewidencyjny mogę korzystać z kasy

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kasa fiskalna, US

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych