Skocz do zawartości

potrącenie z wynagrodzenia

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_alaaaa

Guest_alaaaa
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2018 - 09:14

Witam

Mam pracownice zatrudnioną na czas nieokreślony która aktualni przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim (ciąża) zasiłek chorobowy wypłaca ZUS następnie zasiłek macierzyński tez będzie wypłacał ZUS. Otrzymałam pismo z pewnej firmy z prośbą o potrącanie z niej wynagrodzenia rat pożyczki której aktualnie nie spłaca w załączeniu jest również dyzpozycja tej pracownicy wnosząca prośby o potrącanie pożyczki podpisana w czasie zawierania umowy pożyczki.

Czy dobrze uważam że powinnam odpisać tej firmie że aktualnie nie mam możliwość potrącania rat pożyczki w związku z otrzymywaniem przez pracownicę zasiłku chorobowego wypłacanego przez ZUS? Jak mam postąpić żeby było to zgodne z przepisami kodeksu cywilnego.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 sierpień 2018 - 09:18

Wyrzucasz do kosza, to nie jest żadna dla ciebie dyspozycja, niech firmy pożyczkowe czy banki same sobie windykują.

Nie musisz nawet im odpowiadać, nie jesteś firmą na ich usługach

#3 Guest_alaaaa

Guest_alaaaa
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2018 - 13:57

Tylko tam pisze ze jeżeli nie będę dokonywać potrąceń zgodnie z dyspozycja mojej pracownicy to pozwiaz mnie do sądu za działanie na nie korzyść pracownicy.

#4 Guest_Krycha

Guest_Krycha
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2018 - 14:10

A z czego masz potrącać? Sama piszesz że nie masz z czego.

Zadzwoń to tej firmy, porozmawiaj.

Jeśli uznasz że powinnaś jakoś zareagować to skontaktuj się z nimi i dowiedz się u źródła.

#5 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2018 - 14:46

potrącenia możesz dokonać na podstawie tytułu zajęcia od komornika lub z urzędów np skarbowych. dokumenty przyslane przez firmę pożyczkową nie stanowią podstawy do zajęcia wynagrodzenia i nie ma znaczenia dostarczone przez nich oświadczenie pracownika.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 sierpień 2018 - 15:34

A straszyć to sobie mogą....na niekorzyść pracownika??? No parodia jakąś
Niech pracownik sobie spłaca jak brał, albo niech firma wystąpi do komornika żeby im ściągał.
Nie masz się czym przejmować, wrzucasz do kosza

#7 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 sierpień 2018 - 17:50

Nie dzwoń, nie rozmawiaj, nie odpisuj. Zgadzam się: wyrzuć do kosza. Skąd wiesz, czy pracownik rzeczywiście wziął u nich pożyczkę? A jak to jacyś naciągacze? Chcesz im potwierdzić, że ktoś taki u Was pracuje? I jeszcze chcesz poinformować, że pobiera zasiłek? A co z ochroną danych?

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych