Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zastosowanie split payment - konsekwencje dla przedsiębiorcy

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197468 postów

Napisano 13 sierpień 2018 - 11:29

Na początku lipca tego roku weszły w życie regulacje wprowadzające podzieloną płatność VAT (tzw. split payment). Część przedsiębiorców twierdzi, że nowy mechanizm jest „zabójstwem” dla osób prowadzących działalność w skali mikro. Czy rzeczywiście należy się bać tego nowego mechanizmu?

Powrót do artykułu: Zastosowanie split payment - konsekwencje dla przedsiębiorcy

#2 Guest_Kubi

Guest_Kubi
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2018 - 11:29

Cały czas mam podejrzenie, że mechanizm podzielonej płatności (split payment) oznacza de facto blokadę części środków finansowych przedsiębiorcy, które w tym czasie mogłyby pracować dla niego, a przede wszystkim mogłyby być od razu wykorzystane na cele gospodarcze. A tak po prostu pieniądze z VAT leżą na tym oddzielnym rachunku i nie można po nie sięgnąć. Szczególnie dla małych firm może to oznaczać problemy z płynnością finansową.

#3 Guest_kulka

Guest_kulka
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2018 - 19:37

Nie dla każdej firmy jest to dobre rozwiązanie,ale warto wiedzieć, że coś takiego istnieje. Tak naprawdę każdy sposób by zachować płynność finansową jest dobry. Dla mnie podstawą jest jednak sprawdzenie kontrahenta przed nawiązaniem współpracy, certyfikat Rzetelna Firma robi to bardzo dobrze- wiem że nie tylko brak długów ale też solidność jest mocną stroną firmy która go posiada.

#4 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 sierpień 2018 - 19:40

Żartujesz? Certyfikat Rzetelna Firma gwarantuje solidność? Każdy, kto nie jest w BIK i ma ochotę zapłacić - otrzyma taki certyfikat.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych