Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana ubezpieczyciela?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 13:42

We wrześniu wygada moja polisa OC w PZU, dostałam kwitki na przedłużenie z kwotą wyższą składki niż płaciłam rok temu. Czy mogę zmienić ubezpieczyciela? Czy jeśli składka obecna jest taka wysoka, to czy inny ubezpieczyciel może zaoferować mi coś tańszego, czy raczej nie ma na co liczyć? 

#2 Guest_Lucjan

Guest_Lucjan
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2018 - 13:00

Możesz zmienić i możesz zapłacić mniej. Skorzystaj może z jakiejś porównywarki albo udaj się do jakiegoś multi agenta niech sprawdzi co i gdzie mogą Ci zaproponować.

#3 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 13:42

Na Rankomacie juz sprawdziłam i już widzę, ze mogę mieć dużo taniej. Czy jak Rankomat mi tak pokazuje, to agent moze jeszcze coś tańszego znaleźć czy nie ma sensu do niego iść? 

#4 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2018 - 10:12

To zależy od agenta i czy ma możlwowść podpisania umowy ubezpieczycielskiej z wszystkimi ubezpieczycielami. Bo wtedy może znaleźć coś tańszego. No i pytanie jakie masz zniżki i ile lat bezszkodowej jazdy i ciągłości w ubezpieczeniu.

#5 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 09:32

Mam 30% nie dużo, ale teraz jeszcze się dowiedziałam, ze mój tata ma 60 i jak wpiszę go do dowodu jako współwłaściciela to będę mogłą skorzystać z jego zniżek. To prawda? 

#6 Guest_Szluga

Guest_Szluga
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 13:31

Musisz tatę wpisać jako współwłaściciela pojadu do jego dowodu rejestracyjnego, wtedy możesz ubezpieczyć samochód na tatę i skorzystać z jego zniżek.

#7 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisano 25 sierpień 2018 - 10:59

A czy dopisanie taty coś kosztuje? Gdzieś czytałam, ze trzeba do US udać się też. Czy od tego podatek jest naliczany? Czy konsultant w Rankomacie może mi pomóc takie cos zrobić? 

#8 Guest_Lucjanka

Guest_Lucjanka
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2018 - 10:01

Jeśli robisz darowizne ojcu/matce to jesteś zwolniona z podatku. A w tym wypadku musisz podarować ojcu / matce samochód byście byli wspólnie jego właścicielami. Udaj sie do wydziału komunikacji tam Ci wszystko wyjaśnią.

#9 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 10:02

Pytałam konsultanta z Rankomatu i powiedział mi dokładnie to samo. Udam się zatem do wydziału i tam mnie pokierują. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych