Skocz do zawartości


Zdjęcie

Główny ksiegowy wymogi formalne praktyka

głowny ksiegowy

1 odpowiedź w tym temacie

#1 D-ka

D-ka

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 12:03

Proszę o podpowiedź

zgodnie z  Art. 54. fin. publ. - jak rozumieć 3 letnią praktykę

 

gdy pracownik na stanowisku np.kadrowej ukończył studia podyplomowe rachunkowość budżetowa oraz ma od 4 lat w karcie opisu stanowiska pomoc gł.księgowej tj. księguje itd. czy to może być też traktowane jako praktyka?



#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18139 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 sierpień 2018 - 12:11

Za praktykę w księgowości stosownie do art. 54 ust. o fin. publ. uważa się następujące czynności:

  • prowadzenie, na podstawie dowodów księgowych, ksiąg rachunkowych, ujmujących zapisy zdarzeń w porządku chronologicznym i systematycznym lub 

  • wycenę aktywów i pasywów oraz ustalanie wyniku finansowego, lub

  • sporządzanie sprawozdań finansowych, lub

  • badanie sprawozdań finansowych pod nadzorem biegłego rewidenta.

Pomoc księgowej nie jest taka praktyką





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych