Skocz do zawartości

Przekazy walutowe?

wróć do serwisu Moja Firma 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mała_stokrotka

Guest_mała_stokrotka
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2018 - 08:13

Czy istnieje jakiś sposób by przekazać komuś z zagranicy pieniądze w jego walucie? Dodam, że nie posiadam konta walutowego a zależy mi na tym, by ktoś w Anglii dostał pieniądze na zakupy dla mnie. W jaki sposób mogę to zrobić?

#2 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 07:56

Ale czy chcesz te pieniądze przesłać na polskie konto i by ktoś w Anglii sobie je wypłacił z bankomatu, czy chodzi Ci o przelanie na zagraniczne konto w tym wypadku Angielskie? Bo nie sprecyzowałaś swojego pytania. Jeśli na konto zagraniczne to z tego co pamiętam to Cinkciarz ma przekazy walutowe. 

#3 Travis

Travis

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 08 sierpień 2018 - 07:02

Z tego co wywnioskowałem to chcesz komuś przekazać pieniądze w funtach, by Ci coś za to kupił. W takim przypadku tak jak mgzeta pisze, najlepszy będzie przekaz walutowy. Obczaj sobie ofertę Cinkciarza, będziesz miał dobry kurs walut - https://cinkciarz.pl...ekazy-pieniezne

#4 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 08 sierpień 2018 - 07:55

Ja też o Cinkciarzu pomyślałam, to chyba najlepszy sposób. Z tego co się orientowałam to jest możliwość bezpośrednio przekazać pieniądze na konto, albo wysłać powiadomienie email / sms o sposobie odbioru pieniędzy. 

#5 bummer

bummer

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 10 sierpień 2018 - 10:56

Moim zdaniem dosyć wygodną opcją jest założenie konta walutowego. Wówczas można swobodnie obracać, wymieniać walutę, nawet z wykorzystaniem kantorów internetowych.

Istnieją takie konta bankowe, które są darmowe jeżeli chodzi o prowadzenie (mam na myśli konta walutowe).

Zapoznaj się z poszczególnymi ofertami wchodząc na https://konto-w-banku.pl/- porównywarkę kont osobistych, firmowych, studenckich czy walutowych.

#6 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 08:11

Teoretycznie posiadanie konta walutowego jest ok. Ale po co komu konto walutowe jeśli przekaz ma być jednorazowy? Na Cinkciarzu taki przekaz można zrobić jednorazowo kiedy zachodzi taka potrzeba. No i patrząc na stronie kantoru to kursy są dużo bardziej korzystniejsze niż w bankach. 

#7 MikołajWW

MikołajWW

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano wczoraj, 23:12

A ja podpowiem trochę inną opcję jaką jest karta wielowalutowa. Świetna sprawa przetestowałem w tym roku i jest to bardziej opłacalne niż kantory. Wszystkie szczegóły znajdziecie na https://www.igoriacard.com/Wiadomo w tym wypadku ta osoba musiała by ją posiadać ale warto bo sytuacje są właśnie różne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych