Skocz do zawartości

Przekazy walutowe?

wróć do serwisu Moja Firma 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mała_stokrotka

Guest_mała_stokrotka
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2018 - 08:13

Czy istnieje jakiś sposób by przekazać komuś z zagranicy pieniądze w jego walucie? Dodam, że nie posiadam konta walutowego a zależy mi na tym, by ktoś w Anglii dostał pieniądze na zakupy dla mnie. W jaki sposób mogę to zrobić?

#2 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 182 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 07:56

Ale czy chcesz te pieniądze przesłać na polskie konto i by ktoś w Anglii sobie je wypłacił z bankomatu, czy chodzi Ci o przelanie na zagraniczne konto w tym wypadku Angielskie? Bo nie sprecyzowałaś swojego pytania. Jeśli na konto zagraniczne to z tego co pamiętam to Cinkciarz ma przekazy walutowe. 

#3 Travis

Travis

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 08 sierpień 2018 - 07:02

Z tego co wywnioskowałem to chcesz komuś przekazać pieniądze w funtach, by Ci coś za to kupił. W takim przypadku tak jak mgzeta pisze, najlepszy będzie przekaz walutowy. Obczaj sobie ofertę Cinkciarza, będziesz miał dobry kurs walut - https://cinkciarz.pl...ekazy-pieniezne

#4 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 182 postów

Napisano 08 sierpień 2018 - 07:55

Ja też o Cinkciarzu pomyślałam, to chyba najlepszy sposób. Z tego co się orientowałam to jest możliwość bezpośrednio przekazać pieniądze na konto, albo wysłać powiadomienie email / sms o sposobie odbioru pieniędzy. 

#5 bummer

bummer

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 10 sierpień 2018 - 10:56

Moim zdaniem dosyć wygodną opcją jest założenie konta walutowego. Wówczas można swobodnie obracać, wymieniać walutę, nawet z wykorzystaniem kantorów internetowych.

Istnieją takie konta bankowe, które są darmowe jeżeli chodzi o prowadzenie (mam na myśli konta walutowe).

Zapoznaj się z poszczególnymi ofertami wchodząc na https://konto-w-banku.pl/- porównywarkę kont osobistych, firmowych, studenckich czy walutowych.

#6 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 182 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 08:11

Teoretycznie posiadanie konta walutowego jest ok. Ale po co komu konto walutowe jeśli przekaz ma być jednorazowy? Na Cinkciarzu taki przekaz można zrobić jednorazowo kiedy zachodzi taka potrzeba. No i patrząc na stronie kantoru to kursy są dużo bardziej korzystniejsze niż w bankach. 

#7 MikołajWW

MikołajWW

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 23:12

A ja podpowiem trochę inną opcję jaką jest karta wielowalutowa. Świetna sprawa przetestowałem w tym roku i jest to bardziej opłacalne niż kantory. Wszystkie szczegóły znajdziecie na https://www.igoriacard.com/Wiadomo w tym wypadku ta osoba musiała by ją posiadać ale warto bo sytuacje są właśnie różne.

#8 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 182 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 14:01

Ale karta walutowa się nie sprawdzi, bo nią płacisz. A tu koleżanka pyta o to jak przekazać pieniądze na zagraniczne konto komuś w Anglii by ten ktoś coś tam mu kupił. Więc tak jak wcześniej pisałam albo przekazem pieniężnym na Cinkciarzu, albo innym systemem. Ale na pewno karta walutowa odpada. 

#9 Drygu

Drygu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 15:13

ja często przelewam pieniądze do Anglii bo mam tam kontrahenta, jak dla mnie opcja przekazów w cinkciarzu jest mega dobra bo mam tam konto gdzie wymieniałem walutę więc to duża wygoda dla mnie.

#10 Guest_grondi

Guest_grondi
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2018 - 10:57

Najtaniej i najszybciej wyjedzie przelew z Gieldawalut.com. Ja z jakieś pół roku temu tak przelewałem pieniądze i wiem, że wszystko poszło sprawnie i było taniej niż gdzie indziej. Ale musisz sobie teraz sprawdzić ich ofertę, żeby sobie porównać z innymi możliwościami.

#11 Guest_centek

Guest_centek
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2018 - 11:09

Teoretycznie można zrobić przelew z konta, ale trzeba mieć IBAN i coś tam jeszcze. Ale te przelewy to drogie są, bo w mBanku nawet 25 zł za przelew się płaci. Najtaniej można przez cinkciarza zrobić przekaz z jednego portfela walutowego na drugi w serwisie a konto zakładasz za darmo. To też dobra opcja, bo z portfela można przelew zrobić na swoje konto.

#12 Guest_zolteg

Guest_zolteg
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2018 - 13:46

25 zł to faktycznie sporo:0 Jak ja z pluskantor.pl realizuję przelewy za granicę płacę za transfer w EUR 5 zł, a w innej walucie maks. 9 zł. Walutę wymieniam  nie muszę już do żadnego banku odsyłać,tylko puszczam prosto z kantoru, także i szybciej przebiega wówczas płatność.  Kantor oferuje również transfery ekspresowa za granicę, ale z nich jeszcze nie korzystałem.

#13 Guest_Morisson

Guest_Morisson
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2018 - 10:02

Pewnie, że przez bank zawsze taki przelew wyjdzie drogo. Najtaniej zrobić taki przelew od razu z konta kantoru online. Amronet ma bardzo dobre ceny - robiłem taki przelew jakiś czas temu, właśnie od nich i wiem, że wyszło tanio, więc warto sobie sprawdzić ich ofertę.

#14 Guest_Konti

Guest_Konti
  • Goście

Napisano 02 październik 2018 - 22:39

EUR przelewałem z Amronet w cenie 5 zł, opisane są zresztą opcje przelewów. Wybrałem tę najtańszą, ale sądzę że warto w niektórych sytuacjach skorzystać z ekspresowego- w niecałe pół godz. na rachunku zagranicznym. Platforma ma takie transfery w ofercie.

#15 Guest_Fabbi

Guest_Fabbi
  • Goście

Napisano 15 październik 2018 - 21:19

Przekaz walutowy? Ja robię przelew. Tak, zwyczajny przelew w walucie. Z gieldawalut.com da radę na każdy rachunek i zagraniczny i polski. Koszty są dokładnie opisane w tabelce, EUR już od 5 zł, na polskie konta często za free. Opcja wygodna, bo wymieniam walutę w tym samym miejscu co robię płatność. Wychodzi wręcz tanio.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych