Skocz do zawartości

Nadpłacone wynagrodzenie a ZUS

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2018 - 08:34

Witam, mam problem, może ktos z Państwa mi pomoże. W czerwcu pracownik byl na zwolnieniu lekarskim od 1 do 25. 26 czerwca miał urlop bezpłatny.Od 27 do 30 czerwca urlop wypoczynkowy. Naliczyłam pracownikowi wynagrodzenie za czas choroby, natomiast nie potrąciłam za 1 dzień urlopu bezpłatnego. Czy prawidłowo postąpie, jeżeli zrobię korektę ZUS RSA za miesiąc czerwiec i wykaże w raporcie okres urlopu bezpłatnego, a potrącę z wynagrodzenia w sierpniu (za pisemną zgodą pracownika) i wykażę obniżoną składkę w dokumentach rozliczeniowych za sierpień? Dziękuję za ewentualną pomoc.

#2 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2018 - 09:40

jeśli zrobisz korektę w ZUS za czerwiec + obniżysz mu wynagrodzenie w sierpniu i zrobisz deklarację z obniżonej kwoty za sierpień toi nie będzie 2 razy potracone ze składek?

Obniż mu w sierpniu wynagrodzenie i w sierpniu zrób deklarację od pomniejszonej kwoty i po sprawie.

tak czasem robimy. mając wypłaty na dzień 28 przelane już na konto pracownika. oni chorobówki donoszą z dniem 30-31. potrąca się to z wynagrodzenia w kolejnym miesiącu. deklaracje idą od pomniejszonej kwoty.

ZUS nigdy nie usterkował a działamy tak już kilka lat...

#3 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2018 - 10:13

Zgadzam się..tak chcę zrobić.W sierpniu puszczę deklarację z pomniejsoznymi składkami. Ale muszę wykazać okres urlopu bezpłatnego w czerwcu. Czyli jeszcze musi pojsc korekta RSA za czerwiec bo nie wykazałam w czerwcu

#4 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2018 - 11:45

My cały ten kram załatwimy za jednym razem, nieobecność za ten okres za który pomniejszamy wykazujemy w miesiącu potrącenia.

program płacowy sam przygotowuje nam RSA,  i na tym "bierzącym" wykazujemy "zaległą" - rozliczaną nieobecność, nie robimy korekty w stricte tego słowa znaczeniu

#5 Tommas20

Tommas20

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 sierpień 2018 - 12:10

Jestem tego samego zdania co mój poprzednik.

Jeśli kobieta uważa, że coś jest ważne, najrozsądniejsze, co może zrobić mężczyzna, to traktować to właśnie w ten sposób.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych