Skocz do zawartości

Pracodawca nie zapewnia wody w czasie upałów

upały woda

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2018 - 09:04

Dzień dobry,

nie bardzo wiem, co robić w sytuacji, kiedy pracodawca nie zapewnia wody w czasie upałów. Nie mamy też klimatyzacji w pracy, bo „przez nią wybija prąd”, więc w pomieszczeniu panuje ponad 30 stopni, przy obecnych temperaturach nawet 35 (miejsce znajduje się od strony słonecznej, więc przez cały dzień słońce nas dogrzewa). Pracodawca ignoruje prośby o chociażby wodę dla pracowników. Co można zrobić w takiej sytuacji?

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20291 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 sierpień 2018 - 09:37

Napisać pismo do pracodawcy, a jeśli nie poskutkuje zgłosić do PIP

#3 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2018 - 09:54

Odpowiedź znajdziesz w Dz.U. Nr 169 poz.1650 tj. obwieszczenie MGPiPS  z 28 sierpnia 2003 r. w sprawie ogólnych przepisów BHP par.112 do 115 (symbole i załączniki się nie wklejają, przynajmniej na tym forum  - też chyba trzeba zwalić na upał) tu znajdziesz o zapewnieniu pracownikom wody zdatnej do picia lub innych napojów, także klimatyzacji, punktów do mycia :)

W Dz.U. Nr 60 z 28-05-1996 r. znajdziesz Rozp.RM w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów B)

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20291 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 sierpień 2018 - 09:58

Tam są informacje o obowiązku a nie o tym "co można zrobić"

#5 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2018 - 10:08

Pracodawca, który będzie chciał przeciągnąć temat w czasie, na pewno zażyczy sobie podania podstawy prawnej ;) wiadomo nie chodzi o pracowników, ale jak się ma węża w kieszeni to .................  B)

#6 Sragent

Sragent

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 11:55

Ja miałem podobnie jeśli chodziło o buty robocze też nie chcieli mi zapewnić w pracy takiego obuwia gdzie było to wymagane zgłosiłem to i od razu w następnym tygodniu dostałem swoją parę butów. A próbowałem się dogadać ale zawsze mnie odprawił z tak zwanym kwitkiem wiec zgłosiłem. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: upały, woda

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych