Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup samochodu firmowego - gotówka, kredyt, leasing ich wady i zalety

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197468 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 01:24

Każdy przedsiębiorca stara się być coraz bliżej swoich klientów i kontrahentów. Konieczne są więc podróże, w tym oczywiście własnym pojazdem. Nic więc dziwnego, że wiele osób prowadzących własne firmy, zastanawia się nie tyle nad zakupem samochodu firmowego co nad formą sfinansowania tego zakupu. Rynek proponuje różne możliwości, między innymi zakup za gotówkę, leasing lub kredyt. Jaka forma jest więc najlepsza, jeżeli planujemy zakup własnego auta?

Powrót do artykułu: Zakup samochodu firmowego - gotówka, kredyt, leasing ich wady i zalety

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2018 - 01:24

Artykuł do korekty. Interpunkcja na żenująco niskim poziomie.

#3 Guest_patrico

Guest_patrico
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2018 - 21:40

A jeszcze jest przecież najem długoterminowy. Wziąłem tak dwie rav4 w hybrydzie na firmę. Tanie rozwiązanie, na mój gust nawet bardziej opłacalne od leasingu. Największa zaleta to elastyczność i brak problemów technicznych.

#4 ewunia098

ewunia098

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 wrzesień 2018 - 19:21

Kredyt na zakup środka transportu oferuje bank Raiffeisen. Maksymalnie 84 raty i nie ma znaczenia czy to samochód nowy czy używany.

#5 wera_

wera_

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 14:33

Akurat brałam auto w leasing i nie żałuję. W ogole warto popytać się u sprzedawcy, jakie ma oferty. Przykładowo, ja brałam auto z salonu Toyoty z Zabrza i optymalnym dla mnie rozwiązaniem był leasing, ale wiem, że mają też inne formy finansowania, nad którymi warto sie zastanowić ;)

Modele Toyoty

http://www.toyota.za...-hybrydowy.json

#6 Marcin86Masakra

Marcin86Masakra

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 13:32

Generalnie większść ksiegowych już mówi o zakupi samochodów na Czeska spółkę

#7 Guest_krzychu

Guest_krzychu
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2018 - 14:42

Myślałem żeby wziąć musso w leasing bo potrzebna mi mocna fura co sie nie zakopie na budowie, ale poczekam do końca roku może vatu będzie trzeba szukać do odliczenia to lepiej sie za gotówke kupi

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych