Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak długa powinna być przerwa, aby liczyć nowy okres zasiłkowy, jeżeli po przerwie pracownik choruje na inną chorobę niż przed przerwą

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516263 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 14:17

Pracownica chorowała do 29 września 2009 r. Zasiłek chorobowy wypłaciliśmy do 4 września 2009 r., ponieważ z tym dniem wykorzystała 182 dni okresu zasiłkowego. W okresie od 30 września do 14 października 2009 r. wykorzystała 15 dni opieki nad chorym dzieckiem w wieku 5 lat. 15 października 2009 r. była w pracy, zaś od 16 października 2009 r. przedłożyła kolejne zwolnienie lekarskie łącznie z zaświadczeniem lekarskim stwierdzającym, że niezdolność do pracy trwająca od 16 października jest spowodowana innym schorzeniem niż niezdolność trwająca do 29 września 2009 r. Czy od 16 października powinniśmy liczyć pracownicy nowy okres zasiłkowy i tym samym wypłacić zasiłek chorobowy?

Powrót do artykułu: Jak długa powinna być przerwa, aby liczyć nowy okres zasiłkowy, jeżeli po przerwie pracownik choruje na inną chorobę niż przed przerwą

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 14:17

Pracownica musi jeden dzień przepracować czy wystarczy,że będzie zdolna do tej pracy np. przez weekend?

#3 Guest_gość gość

Guest_gość gość
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 14:47

Pracownica musi jeden dzień przepracować czy wystarczy,że będzie zdolna do tej pracy np. przez weekend?

Nie musi, może być weekend, ale pytanie czy ZUS będzie skłonny uznać to za inną chorobę

#4 Guest_darek

Guest_darek
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 14:58

Zakładając że do piątku ma zwolnienie. W ten właśnie piątek idzie do lekarza i lekarz stwierdza pełne wyzdrowienie i 100% zdolność do pracy. Następnie sobota i niedziela zakładając że pracownica ma wolne od pracy a w poniedziałek, znowu choruje na inną chorób. Czy te dwa dni mozna liczyc jako przerwa w zwolnieniach i ponownie chorować 182 dni na inna chorobę?

#5 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 15:02

Może, ale czytaj co jest wyżej.
ZUS może uznać,że ta druga choroba jest związana z pierwszą a to znaczy, że nie przysługuje nowy okres zasiłkowy.
Rozumies

#6 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 07 luty 2019 - 10:23

A co z okresem od 5 września do 29 września? jak rozliczyć.

#7 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 00:45

Witam. Od 6 grudnia 2018 jestem na zwolnieniu. Zwolnienie bylo z powodu ciąży,jednak 2 stycznia poronilam, następnie zaczęłam leczyć się na nerkę u urologa i nadal jestem na zwolnieniu od tego lekarza(zachowana ciągłość zwolnienia). Teraz jestem w kolejnej ciąży i stąd pytanie jak długo mogę być na zwolnieniu? Czy do 182 dni? A wtedy co dalej?Czy lepiej wrocic do pracy chociaż na 1 dzień aby okres zasiłkowy rozpoczął się od nowa? I czy w przypadku gdy pierwsze zwolnienie bylo od ginekologa a potem od urologa to kolejne zwolnienie po powrocie do pracy od ginekologa bedzie liczone jako inna jednostka chorobowa?

#8 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 08:09

Wróć do pracy na 1 dzień, będziesz miała prawo do 270 dni zwolnienia na kod B

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 listopad 2019 - 22:35

Jestem nauczycielka z 40 letnim stażem pracy. Mam59 lat. Jestem od lipcz na chorobowym. Liczne przewlekłe choroby. Ile dni muszę mieć przerwy w chorobie aby odciągnąć do wakacji.

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19275 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 listopad 2019 - 04:46

Jestem nauczycielka z 40 letnim stażem pracy. Mam59 lat. Jestem od lipcz na chorobowym. Liczne przewlekłe choroby. Ile dni muszę mieć przerwy w chorobie aby odciągnąć do wakacji.

Poczytaj artykuł i inne wpisy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych