Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy w delegacji przysługuje dodatek za nadgodziny

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515906 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 14:00

Pracownik jest często wysyłany w delegacje - najczęściej jednodniowe. Wyjeżdża o 4.00 rano, wraca o 22.00 lub 23.00, a firma wypłaca mu należność za delegację. Natomiast nie ma żadnego wynagrodzenia za nadgodziny, ani odbioru tych dodatkowych godzin. Czy jest to zgodne z prawem?

Powrót do artykułu: Czy w delegacji przysługuje dodatek za nadgodziny

#2 Guest_Serwisant

Guest_Serwisant
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 14:00

Witam. Proszę o doprecyzowanie. Jestem serwisantem i wyjeżdżam często w delegacje do innych firm naprawiać sprzęt. Mój harmonogram pracy jest od Poniedziałku do Piątku od 8 do 16. Wiem ze czas dojazdu i powrotu z delegacji nie jest liczony do Czasu pracy jeżeli nie wchodzi w zakres 8-16. i teraz przytoczę przykład wyjeżdżam o 7 rano z firmy do klienta dojeżdżam o 11 wykonuje u niego serwis do godziny 19 i wracam do domu jestem o 23. Czytając inne artykuły na waszej stronie zgodnie z tym co rozumiem to od 7-8 ta godzina nie jest wliczana w czas pracy od 8-11 czas w którym prowadzę pojazd jest już wliczana do czasu pracy oraz od 11 do 19 wykonuje usługi serwisowe. Czyli pracowałem od 8 do 19 ( 11 godzin) od 19 do 23 czas nie jest brany pod uwagę. I teraz zasadnicze pytanie czy od 16-19 ( 3 godziny ) są to nadgodziny dodatkowo płatne? bądź przysługuje mi wybranie urlopu za te godziny? Pozdrawiam

#3 Guest_Kalina

Guest_Kalina
  • Goście

Napisano 15 październik 2018 - 16:46

Jak rozliczyć delegację zagraniczną:

Czas: piątek-wtorek.

Wykonywanie obowiązków: wszystkie dni robocze i prawdopodobnie również w sobotę. Niedziela raczej będzie dniem wolnym, ale nadal w delegacji zagranicznej.
Czy za sobotę i niedzielę poza dietą pracownikowi należy się wypłata nadgodzin/dni wolne do odbioru?

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych