Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alimenty na dziecko 2019 r.

wróć do serwisu Sektor Publiczny 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32673 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 09:26

Zmiany we wsparciu rodzin z funduszu alimentacyjnego. Od 1 października 2019 roku kryterium dochodowe zostanie podniesione do kwoty 800 zł miesięcznie na osobę w rodzinie. Co jeszcze zmieni się w świadczeniach alimentacyjnych?

Powrót do artykułu: Alimenty na dziecko 2019 r.

#2 Guest_nina

Guest_nina
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 09:26

Następny system który nie będzie działał . Dwa lata temu pracodawca mojego ex wysłał pismo do komornika że w czerwcu 2016 zakończyli umowę , kilka miesięcy później dowiedziałam się że umowa trwała do lipca czyli dziecko nie dostało jednych alimentów które są udokumentowane . Komornik się tym nie interesuje , nie może ukarać firmy bo nie wie dlaczego taka syt. miała miejsce a duża firma korespondencji nie odbiera. Prokurator tym się też nie zajmuje . PIP nie udzieli ani mnie ani urzędom informacji ze względu bo oni nie są od ochrony dzieci tylko pracownika . To jak ten system działa ? wystarczy że firma nie ma zwyczajnie ochoty potrącać alimentów i nikt nic na to nie poradzi .

#3 Guest_Mama

Guest_Mama
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 15:12

Z roku na rok rośnie liczba dzieci które są pozbawiane alimentów, nie muszę nikomu tłumaczyć że jest to zbrodnia która jest wymierzona bezpośrednio w Bogu ducha winne dzieci, wstyd rządzący Polską ale czy wy troszkę wstydu posiadacie? szczerze to wątpliwe!

#4 Guest_Mama

Guest_Mama
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 15:18

Progi dochodowe na alimenty...śmiechu warte, alimenciarze aż zacierają ręce, rządzący przez swoją nieudolność i głupotę zarazem mogą alimenciarzom co najwyżej naskoczyć, ponieważ aby było normalnie tak jak być powinno, powinny być zniesione progi dochodowe w innym przypadku dzieci nigdy nie otrzymają należnego im świadczenia a z tego co wiem takie rzeczy tylko w Polsce, żaden cywilizowany kraj nie pozwoli na to aby głupie ustawy uderzały w najsłabszych czyli dzieci i niepełnosprawnych...

#5 Guest_chore przepisy...chorych ludzi...

Guest_chore przepisy...chorych ludzi...
  • Goście

Napisano 17 październik 2018 - 07:28

Brak słów... z tego co rząd robi wynika że jeśli pracujesz uczciwie a zarabiasz mało to nic nie otrzymasz, żadnego wsparcia... rządzący może czas skończyć z chorymi przepisami uderzającymi bezpośrednio w dzieci, tak dużo mówi się o pedofili że to zbrodnia a jak nazwać pozbawianie dzieci należnych im świadczeń?!

#6 Guest_Tata

Guest_Tata
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2018 - 07:58

Super zmiany zmianami Dlaczego nie zmienicie wysokości oprocentowania komorników wpłacę są alimenty komornikowi a jego odsetki to 15% gdyby pobierał mi z konta od pracodawcy jest o 8% do tego trzeba doliczyć jeśli się spóźnił z funduszu alimentacyjnego kolejne odsetki w granicach 15% to już się tworzy 30% odsetek tak można zadłużyć bardzo szybko alimenciarza czy jest jakaś pomoc dla płacących alimentów do tego dodam że alimenty powinny być wypłacane matką pracującym bo to obowiązek obydwojga rodziców łożyć na dziecko a nie tylko jednej strony na dzień dzisiejszy matka bierze 500 plus alimenty w wysokości 500 zł na dwójkę dzieci razem 2000 zł i nie ma zamiaru iść do pracy czy to jest patologia czy to jest realia matki powinny iść do pracy

#7 Guest_Franek

Guest_Franek
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2018 - 08:08

Matki powinny iść do pracy My tak samo łożyć na dziecko to obowiązek obydwojga rodziców nie tylko jednej strony matki powinny mieć większe możliwości urlopu na żądanie urlopu macierzyńskiego wychowawczego oraz innych przywilei ale nałożyć na dziecko też powinny bez obowiązek dwóch rodziców a nie tylko alimenciarzy i zadłużanie Ojca przeważnie ojca i rzucają kłód pod nogę może to na ojciec też chcę mieć inną kobietą dzieci nie tylko z tą kobietą co się mu nie ułożyło a płaci na dziecko

#8 Guest_Mama

Guest_Mama
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 11:10

Alimenty mie powinny byc objęte kryterium dochodowym, dziecko powinno dostać zasądzone alimenty a dłużnik powinien zostac w sposob bardziej rygorystyczny potraktowany. Świadczenia 500+ nie sa objęte kryterium dochodowym na drugie i kolejne dzieci to dlaczego to co sie faktycznie należy dziecia czyli aliementy są tak trudne do wyegzekwowania

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy