Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alimenty na dziecko 2019 r.


wróć do serwisu Sektor Publiczny 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 32750 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 09:26

Zmiany we wsparciu rodzin z funduszu alimentacyjnego. Od 1 października 2019 roku kryterium dochodowe zostanie podniesione do kwoty 800 zł miesięcznie na osobę w rodzinie. Co jeszcze zmieni się w świadczeniach alimentacyjnych?

Powrót do artykułu: Alimenty na dziecko 2019 r.

#2 Guest_nina

Guest_nina
 • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 09:26

Następny system który nie będzie działał . Dwa lata temu pracodawca mojego ex wysłał pismo do komornika że w czerwcu 2016 zakończyli umowę , kilka miesięcy później dowiedziałam się że umowa trwała do lipca czyli dziecko nie dostało jednych alimentów które są udokumentowane . Komornik się tym nie interesuje , nie może ukarać firmy bo nie wie dlaczego taka syt. miała miejsce a duża firma korespondencji nie odbiera. Prokurator tym się też nie zajmuje . PIP nie udzieli ani mnie ani urzędom informacji ze względu bo oni nie są od ochrony dzieci tylko pracownika . To jak ten system działa ? wystarczy że firma nie ma zwyczajnie ochoty potrącać alimentów i nikt nic na to nie poradzi .

#3 Guest_Mama

Guest_Mama
 • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 15:12

Z roku na rok rośnie liczba dzieci które są pozbawiane alimentów, nie muszę nikomu tłumaczyć że jest to zbrodnia która jest wymierzona bezpośrednio w Bogu ducha winne dzieci, wstyd rządzący Polską ale czy wy troszkę wstydu posiadacie? szczerze to wątpliwe!

#4 Guest_Mama

Guest_Mama
 • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 15:18

Progi dochodowe na alimenty...śmiechu warte, alimenciarze aż zacierają ręce, rządzący przez swoją nieudolność i głupotę zarazem mogą alimenciarzom co najwyżej naskoczyć, ponieważ aby było normalnie tak jak być powinno, powinny być zniesione progi dochodowe w innym przypadku dzieci nigdy nie otrzymają należnego im świadczenia a z tego co wiem takie rzeczy tylko w Polsce, żaden cywilizowany kraj nie pozwoli na to aby głupie ustawy uderzały w najsłabszych czyli dzieci i niepełnosprawnych...

#5 Guest_chore przepisy...chorych ludzi...

Guest_chore przepisy...chorych ludzi...
 • Goście

Napisano 17 październik 2018 - 07:28

Brak słów... z tego co rząd robi wynika że jeśli pracujesz uczciwie a zarabiasz mało to nic nie otrzymasz, żadnego wsparcia... rządzący może czas skończyć z chorymi przepisami uderzającymi bezpośrednio w dzieci, tak dużo mówi się o pedofili że to zbrodnia a jak nazwać pozbawianie dzieci należnych im świadczeń?!

#6 Guest_Tata

Guest_Tata
 • Goście

Napisano 17 grudzień 2018 - 07:58

Super zmiany zmianami Dlaczego nie zmienicie wysokości oprocentowania komorników wpłacę są alimenty komornikowi a jego odsetki to 15% gdyby pobierał mi z konta od pracodawcy jest o 8% do tego trzeba doliczyć jeśli się spóźnił z funduszu alimentacyjnego kolejne odsetki w granicach 15% to już się tworzy 30% odsetek tak można zadłużyć bardzo szybko alimenciarza czy jest jakaś pomoc dla płacących alimentów do tego dodam że alimenty powinny być wypłacane matką pracującym bo to obowiązek obydwojga rodziców łożyć na dziecko a nie tylko jednej strony na dzień dzisiejszy matka bierze 500 plus alimenty w wysokości 500 zł na dwójkę dzieci razem 2000 zł i nie ma zamiaru iść do pracy czy to jest patologia czy to jest realia matki powinny iść do pracy

#7 Guest_Franek

Guest_Franek
 • Goście

Napisano 17 grudzień 2018 - 08:08

Matki powinny iść do pracy My tak samo łożyć na dziecko to obowiązek obydwojga rodziców nie tylko jednej strony matki powinny mieć większe możliwości urlopu na żądanie urlopu macierzyńskiego wychowawczego oraz innych przywilei ale nałożyć na dziecko też powinny bez obowiązek dwóch rodziców a nie tylko alimenciarzy i zadłużanie Ojca przeważnie ojca i rzucają kłód pod nogę może to na ojciec też chcę mieć inną kobietą dzieci nie tylko z tą kobietą co się mu nie ułożyło a płaci na dziecko

#8 Guest_Mama

Guest_Mama
 • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 11:10

Alimenty mie powinny byc objęte kryterium dochodowym, dziecko powinno dostać zasądzone alimenty a dłużnik powinien zostac w sposob bardziej rygorystyczny potraktowany. Świadczenia 500+ nie sa objęte kryterium dochodowym na drugie i kolejne dzieci to dlaczego to co sie faktycznie należy dziecia czyli aliementy są tak trudne do wyegzekwowania

#9 Guest_NELA

Guest_NELA
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 08:06

Jakbym była matką co zarabia 1900 zł na rękę to mojemu dziecku alimenty nie przysługują a Państwo nie umie zmusić ojca do płacenia alimentów to powinno za niego płacić bez względu na próg. Bo mając 1900 zł to co z tym zrobic opłacic sie i iść żebrać.



#10 pepke

pepke

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 442 postów

Napisano 01 lipiec 2019 - 08:47

Zwykle jest tak, że wysokość alimentów zależy właśnie od dochodów. Duże dochody - licz się z tym, że dużo będziesz płacił. W niektórych przypadkach oprócz dzieci utrzymać także trzeba niepracującą matkę. 
Ewentualnie szukaj odpowiedzi na pytanie w artykułach - sporo tam ich.
Najlepiej jednak skontaktować sie z prawnikiem. Ze swojej strony polecam tę kancelarię prawną: http://cpkoscielniak.pl/- specjalizuje się w rozwodach, nawet tych trudnych.

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności


#11 G0siaa

G0siaa

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 150 postów

Napisano 14 październik 2019 - 17:17

Bardzo dobry artykuł. Ja po rozwodzie z moim byłym mężem starałam się o alimenty dla naszego dziecka. We wszystkim pomagał mi adwokat z kancelarii www.adwokatlubin.com. Na szczęście udało nam się dosyć szybko dojść do porozumienia. Najważniejsze w tym wszystkim jest dobro dziecka.



#12 Guest_Karolina

Guest_Karolina
 • Goście

Napisano 16 styczeń 2020 - 23:20

Witam, ojciec dziecka ma zadłużenie komornicze od 2011r, w 2015r wpłacił mi pocztą 6000tyś zł. Po ustaleniu z komornikiem przelałam te pieniądze komornikowi. ponieważ pobieram z fa po 500zł (przyznane alimenty to 700zł) komornik rozdysponował te pieniądze pomijając mnie jako wierzyciela, ale odjoł tę kwotę z mojej puli. Niestety dopiero po tylu latach doszłam do tej niejasności. Czy mogę liczyć na korektę źle wliczone alimenty? Może ktoś miał podobną sytuację? Proszę o podpowiedź.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 17 styczeń 2020 - 07:27

Jakbym była matką co zarabia 1900 zł na rękę to mojemu dziecku alimenty nie przysługują a Państwo nie umie zmusić ojca do płacenia alimentów to powinno za niego płacić bez względu na próg. Bo mając 1900 zł to co z tym zrobic opłacic sie i iść żebrać.

 


Dlaczego wszyscy obywatele mają ponosić konsekwencje tego, że człowiek, którego wybrałaś na ojca swojego dziecka okazał się osobą nieodpowiedzialną? Dlaczego z moich podatków - zamiast poprawiać warunki moim dzieciom - mam płacić za twoje życiowe wybory? Dlaczego Państwo ma wyciągać z mojej kieszeni i dawać tobie?





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych