Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bezpłatna pomoc prawna od 1 stycznia 2019 r.

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671849 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 09:08

Od 1 stycznia 2019 r. bezpłatna pomoc prawna będzie przysługiwała osobom, które nie są w stanie ponieść kosztów za odpłatne usługi prawnicze. Warunkiem uzyskania pomocy będzie złożenie stosownego oświadczenia. Przygotowana przez Prezydenta nowelizacja przewiduje również uruchomienie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Powrót do artykułu: Bezpłatna pomoc prawna od 1 stycznia 2019 r.

#2 Guest_bach

Guest_bach
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 09:08

Przecież to już mamy...

#3 Guest_MAGDA

Guest_MAGDA
  • Goście

Napisano 10 październik 2019 - 14:03

DARMOWE PORADNICTWO PRZEDSĄDOWE A POTEM.... CO MOŻE BEZROBOTNY LUB NIEPEŁNOSPRAWNY ZROBIĆ. PRZED SĄDEM PO PROSTU SIE NIE STAWI, BO NIE BĘDZIE MIAŁ ZA CO LUB Z INNYCH ZDROWOTNYCH POWODÓW. PROSIMY O USTAWĘ CAŁKOWITEJ POMOCY - WŁĄCZNIE Z ADWOKATEM. (ADWOKAT NIE MOŻE BYC OPŁACANY PRZEZ ŚĄD CZY INNE JEDNOSTKI ZWIĄZANE Z SĄDEM, BO WÓWCZAS NIE JEST BEZSTRONNY).TAKŻE BIEGŁY SADOWY NIE MOŻE BYĆ OPŁACANY PRZEZ SĄD. PROSIMY TO TAKŻE UJĄĆ W USTAWIE. A TAKŻE ZMIENIĆ DZIAŁANIA SĄDÓW, KTÓRE ODRZUCAJĄ UZASADNIONE WNIOSKI O KOSZTY, PEŁNOMOCNIKA ITD. DUŻA PRACA TO NIE JEST A DOTYCZY WIELU POKRZYWDZONYCH

#4 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 14 październik 2019 - 16:07

Znajomy jest w bardzo ciężkiej sytuacji. Ma problemy z błędnikiem i porusza się jak paralityk. Mieszka do tej pory z byłą małżonką i 3 dzieci w mieszkaniu odziedziczonym po jego rodzicach. Po rozwodzie żona postarała się o nakaz eksmisji do 29.10.2019 (Piszę w skrócie ) wcześniej było kilka rozpraw o alimenty których płacić nie mógł bo nie pracował i do pracy się nie nadawał więc wyznaczano mu prace społeczne których nie był w stanie wykonywać. Znam jego sytuację bo pożyczałem mu pieniądze na pogrzeb ojca. Zwracał się o obrońcę z urzędu wielokrotnie ale takiej pomocy mu odmówiono. Niechybnie wyląduje za kilka dni na bruku , chyba że ktoś zechce mu pomóc. Nie wiem czy jest to odpowiednie miejsce do szukania pomocy, ale on jest bardzo niezaradny a ja nigdy nie orientowałem się gdzie takiej pomocy można szukać

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy