Skocz do zawartości


Zdjęcie

Działalność gospodarcza w mieszkaniu a koszty – nie trzeba już wydzielać pomieszczenia specjalnie na biuro


wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198327 postów

Napisano 31 lipiec 2018 - 09:01

Jeszcze do niedawna, według organów podatkowych, wydatki eksploatacyjne takie jak czynsz i media nie mogły być uznane za koszty uzyskania przychodów firmy prowadzonej w lokalu mieszkalnym, bez wydzielania osobnego pomieszczenia na biuro. To się zmieniło. Nowe podejście w tym zakresie przedstawił Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji podatkowej z 21 grudnia 2017 r.

Powrót do artykułu: Działalność gospodarcza w mieszkaniu a koszty – nie trzeba już wydzielać pomieszczenia specjalnie na biuro

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2018 - 09:01

Dzień dobry Mam pytanie, jeżeli przedsiębiorca w mieszkaniu wydzielił jeden pokój na swoje biuro? Czy wtedy należy zgłosić to do Urzędu Miasta?

#3 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 08:29

Witam,

mam pytanie dotyczące rozliczenia kosztów za mieszkanie , od 2018 roku prowadzę działalność w mieszkaniu .

Mam 2 mieszkania w jednym mieszkam w drugim prowadzę działalność , czy mogę całe koszty ( czynsz , odsetki za kredyt , prąd , internet ) zaliczyć do kosztów ?

Jeszcze jedno pytanie , bo od początku roku nie robiłem kosztów z mieszkania bo nie wiedziałem , czy moge zbiorczo od stycznia do października zaliczyć te koszty ?

Dziękuje za odpowiedz .#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 18:22

odpowaidajać na komentrarz to trzeba zgłosić do wspóldzielni (w celu anlcizenia podatku od nieruchomości -rocznego) i do US jako dokuemnt ze ejstesmy wlascicielem lokalu "Dzień dobry Mam pytanie, jeżeli przedsiębiorca w mieszkaniu wydzielił jeden pokój na swoje biuro? Czy wtedy należy zgłosić to do Urzędu Miasta?"Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych