Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenia z funduszu alimentacyjnego 2019/2020 – wyższe kryterium dochodowe

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671557 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 17:48

Wyższe kryterium dochodowe dla świadczeń z funduszu alimentacyjnego ma obowiązywać w okresie świadczeniowym 2019/2020. Takie zmiany wynikają z projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy skuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych.

Powrót do artykułu: Świadczenia z funduszu alimentacyjnego 2019/2020 – wyższe kryterium dochodowe

#2 Guest_Waldemar Schulz-Marciniak

Guest_Waldemar Schulz-Marciniak
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2018 - 17:48

Kpina . Co z osobą niepełnosprawną w stopniu ,,znacznym,,mającą rentę socjalną podwyższoną do kwoty 878 zł. ? Ma utracić alimenty ? Nigdy . Będę walczył o prawo do alimentów z FA jako niepełnosprawny, samotny ,dorosły

#3 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2018 - 13:47

Walcz , ja tez mam córkę z orzeczeniem o niepełnosprawności i alimenty mi zabrali

#4 Guest_A.

Guest_A.
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2018 - 03:54

Ten próg to kpina, dlaczego nie zostało wprowadzone kryterium dochodowe podwyższające dochód przy dziecku niepełnosprawnym tak jak jest przy 500+. Nikt nie dba o dzieci samotnych rodziców, ojcowie migają się jak mogą a wyroki sądowe za przestępstwo niealimentacji to też kpina, wyrok jest a nie jest egzekwowany. Kto nie chce płacić ten nie płaci a wniosek o ściganie złożony na Policji leży miesiącami. A jeszcze lepszy numer jak tatusia nie stać na alimenty a na adwokata z wyboru już tak. Brak mi słów, tyle mówi się o pomocy rodzinie, widocznie samotni rodzice to nie rodzina bo jest jeden rodzic więc niech dzieci cierpią, raz, że tatuś się wypiął a drugi, że są biedne bo dochód matki, która pracuje i stara się jak może przekroczy grosz i już po alimentach.

#5 Guest_Ivo

Guest_Ivo
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2018 - 05:51

A co z rodzicami zobowiązanymi do alimentów wyrokiem sadu od lat przebywającymi w Anglii.Dłużnik wyjechał.Nie zostawił adresu.Nie płaci. Znalazłam go cudem z pomocą obcych osób mieszkających w UK. Złożyłam wniosek do Sadu Okręgowego.Podałam miejscowość,dołączyłam aktualne zdjęcie z FB. Policja w Anglii dłużnika znalazła po kilku miesiącach odpisała-poszukiwany zareagował agresją i ślad po nim zaginął.Sprawę oddalono. To że dłużnik przebywa w Anglii, pracuję i ma sie całkiem dobrze to zarówno Anglia jak i Polska wiedzą. Przy przyznaniu 500+ Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Toruniu co rok sprawdza czy aby tatuś w Anglii nie pobiera jakiś świadczeń na syna.A wiec możliwość ustalenia numeru NIN i postawienie tatusia przed sądem i zmuszeniem do płacenia alimentów na swoje dziecko jest. Tylko po co? Skoro Polska woli wypłacać z Funduszu Alimentacyjnego i ponosić z tego tytułu koszty. Tatuś zalega ponad 100 000 zł (STO TYSIĘCY)-matka żyje w biedzie,Polska ponosi koszty i nikt z tym nic nie robi by tatuś płacił na utrzymanie swojego dziecka. By dziecko otrzymało alimenty z FA potrzebne są dochody matki....Próg dochodowy 725 zł/osobę!!! Skandal

#6 Guest_P

Guest_P
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2018 - 18:42

Samtni rodzice pracujący nic nie mają ani 500+ ani funuszu alimentacyjnego tak panstwo dba o dzieci wychowywane przez jednego rodzica. Ten próg dochodowy to śmiech!!!!

#7 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 21 październik 2018 - 16:37

Zarabiam 1700 zł. 1000 zł płacę za stancje,kredytu nie dostanę. 300 zł płacę za przedszkole.Czy ktoś w rządzie umie policzyć ile mi i córeczce zostaje na życie.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 październik 2018 - 10:20

Trzeba było dbać o meża zamiast się z nim kłócić a ie spodziewac się teraz dostatniego życia.

#9 Guest_Zyta87

Guest_Zyta87
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 14:58

No to po tylu latach podnieśli próg na tyle, żeby i tak większość się nie łapała... No bo jak ktoś pracuje, to już nic się nie należy, a później się dziwią, że kobiety wola być z dziećmi w domu na socjalu... Niż pracować i mniej z dziećmi się widzieć...

#10 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 02 listopad 2018 - 10:26

Jestem za tym, aby ten próg podnieść do min. 1000 zł na osobę. Co to jest 800 zł??? Matki samotne z 1 dzieckiem i tak sie nie łapią na fundusz, nawet jak są na najniższej krajowej....

Nie przemyśleli tego!

Wszystkie stare świadczenia poumierają śmiercią naturalną....

#11 Guest_MONDAAA

Guest_MONDAAA
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 14:56

800ZŁ PRZY CAŁYM ETACIE TO ŚMIECH NA SALI , SAMOTNE MATKI W TYM KRAJU NIE MOGĄ LICZYĆ NA ŻADNĄ POMOC Z PAŃSTWA TO JEST SKANDALICZNE. RZAD POWINIEN ZACZĄĆ COŚ ROBIĆ DLA SAMOTNYCH MATEK! I NIE ODBIERAC CZEGOŚĆ CO SIĘ DZIECKU NALEŻY !!! w KOŃCU TO NIE WIENA DZIECKA , ZE OJCIEC OKAZAŁ SIĘ FRAJEM I NIE PŁACI NA NIE!

#12 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2018 - 14:27

alimenty są dla dzieci i jeżeli ojciec dziecka nie płaci powinno być zobowiązanie pokryte z funduszu niezależnie od kryterium dochodowego . Bo dlaczego państwo kara mamy które zawodowo chcą się "spełniać" które płacą podatki oraz zus . no tak Polska ....dają tylko tym co nic nie robią a jedyną życiową ambicją jest robienie dzieci jako ich kapitał na przyszłość . a zaradnym mamą które mają jedno dziecko i samotnie wychowują , płacą podatki zabrać ile się da , no w końcu równowaga musi być

#13 sylwia30

sylwia30

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 styczeń 2019 - 17:20

alimenty są dla dzieci i jeżeli ojciec dziecka nie płaci powinno być zobowiązanie pokryte z funduszu niezależnie od kryterium dochodowego . Bo dlaczego państwo kara mamy które zawodowo chcą się "spełniać" które płacą podatki oraz zus . no tak Polska ....dają tylko tym co nic nie robią a jedyną życiową ambicją jest robienie dzieci jako ich kapitał na przyszłość . a zaradnym mamą które mają jedno dziecko i samotnie wychowują , płacą podatki zabrać ile się da , no w końcu równowaga musi być

#14 sylwia30

sylwia30

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 styczeń 2019 - 17:49

Jestem w podobnej sytuacji,musiałam przejść na 0,75 etatu ponieważ dodatkowo komornik ściągał mi 60% na fundusz alimentacyjny,ze względu na fakt,iż syn zamieszkał ze swoim tatą, ledwo przeżyłam ten okres,mam nadzieję,żę już jest to poza mną, dług w funduszu spłaciłam. Przez parę miesięcy pracowałam na cały etat córce zabrali wszystko.Jak stwierdziłam,że muszę się zwolnić bo nie dawałam już rady,dopiero zaproponowali mi 0,75 żebym mogła odzyskać świadczenia,odzyskałam,ale mam zadłużenie w Spółdzielni Mieszkaniowej.Nadmieniam,że mam kuratora ze względu na bardzo trudną sytuację,przez cały okres tzw.opieki nad rodziną kurator w kwesti zatrudnienia nie doradził mi nic byłam pozostawiona sama sobie ,jak pożaliłam się w Sądzie usłyszałam cyt."Co Pani myśli,że kurator załatwi za Panią wszystkie sprawy!!!!"Pani kurator przychodzenie do nas traktuje jak rozrywkę,to jak wizyta w kawiarni.Zero zaangażowania nie mówiąc już o jakiejkolwiek pomocy.Przestałam wpuszczać ją do mieszkania odgrażała się,że zgłosi w Sądzie.Czekam .Bardzo bym chciała powiedzieć komuś kto nad nią ma pieczę jak wygląda ta jej niby opieka nad rodziną!!!(Choć na pewno ta osoba nie jest lepsz od niej)Z moich obserwacji wynika,że wszystko jest robione celowo przynajmniej w mojej sytuacji tak było i jest.Im chodzi o to,żeby doprowadzać matki do skrajności.Faceci trzymają się razem a kto ma przewagę w rządzie jak nie faceci.To wszystko jest robione z premedytacją.Baba ma być głupia,poniżana,zdradzana i ma siedzieć cicho a jak spróbuje się odezwać to ją w inny sposób samce załatwią.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2019 - 21:06

drogie Panie zrozumcie, ze fundusz alimentacyjny to nie dobry wujek co da jak tatus nie placi. to nie sa pieniadze dla wszystkich co chca isc na łatwiznę i nie ścigać tych co nie płacą. to pieniadze dla tych co po "rozjesciu sie rodzicow" zostali w bardzo trudnej sytuacji (mama bez pracy bo do tej pory tata utrzymywał rodzinę albo dorabiała do pensji zeby pomóc w domu a nagle tatus się zawinął i znalazł inną).

Jeśli rodzic wyjechał do UE i wszelki ślad po nim zaginął to wystarczy to zgłosic odpowiednim organom i pilnować sprawy (czyt. pytać, pytać i pytać). Zapewniam, że system poszukiwan takich rodziców w UE jest bardzo skuteczny. Moja żonka znikneła kilka lat temu, zgłosiłem sprawę na policję i do prokuratury. po 4 miesiącach chciała załozyc konto w banku w Niemczech i co? 7 dni i ją namierzyli (dostała zakaz wyjazdu, zajeli samochodzik na poczet długu i pieniążki odrazu się znalazły). córeczki nawet nie chciała oglądać.

Moja obecna partnerka miała podobną sytuację ze swoim byłym mężem z Ukrainy. Napisaliśmy zajawe na Ukrainę i po 8 miesiącach jej były chciał pojechac w odwiedziny do rodzinki i na granicy go capneli, zajeli samochodzik, zabrali paszport i poinformowali rodzinkę, że do spłaty 8000 $ albo 5 lat w 4m2. Tato biegiem leciał zastawić co sie dało żeby synka wykupić a Kierownik wykonawczy jak zdarta płyta "jak ureguluje dług to wypuścim" chyba że żonka sama wycofa zajawe.

można ? tylko trzeba trochę chcieć a nie napisac pismo i czekać niewiadomo na co.

a swoja drogą jak zarabiacie za dużo to kilka złotych wystarczy przejść na 7/8 etatu i już macie swoje alimenty

#16 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2019 - 09:30

drogie Panie zrozumcie, ze fundusz alimentacyjny to nie dobry wujek co da jak tatus nie placi. to nie sa pieniadze dla wszystkich co chca isc na łatwiznę i nie ścigać tych co nie płacą. to pieniadze dla tych co po "rozjesciu sie rodzicow" zostali w bardzo trudnej sytuacji (mama bez pracy bo do tej pory tata utrzymywał rodzinę albo dorabiała do pensji zeby pomóc w domu a nagle tatus się zawinął i znalazł inną).

Jeśli rodzic wyjechał do UE i wszelki ślad po nim zaginął to wystarczy to zgłosic odpowiednim organom i pilnować sprawy (czyt. pytać, pytać i pytać). Zapewniam, że system poszukiwan takich rodziców w UE jest bardzo skuteczny. Moja żonka znikneła kilka lat temu, zgłosiłem sprawę na policję i do prokuratury. po 4 miesiącach chciała załozyc konto w banku w Niemczech i co? 7 dni i ją namierzyli (dostała zakaz wyjazdu, zajeli samochodzik na poczet długu i pieniążki odrazu się znalazły). córeczki nawet nie chciała oglądać.

Moja obecna partnerka miała podobną sytuację ze swoim byłym mężem z Ukrainy. Napisaliśmy zajawe na Ukrainę i po 8 miesiącach jej były chciał pojechac w odwiedziny do rodzinki i na granicy go capneli, zajeli samochodzik, zabrali paszport i poinformowali rodzinkę, że do spłaty 8000 $ albo 5 lat w 4m2. Tato biegiem leciał zastawić co sie dało żeby synka wykupić a Kierownik wykonawczy jak zdarta płyta "jak ureguluje dług to wypuścim" chyba że żonka sama wycofa zajawe.

można ? tylko trzeba trochę chcieć a nie napisac pismo i czekać niewiadomo na co.

a swoja drogą jak zarabiacie za dużo to kilka złotych wystarczy przejść na 7/8 etatu i już macie swoje alimenty

Informuję iż przejście na niższy wymiar czasu pracy nie spowoduje, że FA będzie przysługiwał. U tego samego pracodawcy zmiana warunków zatrudnienia nic nie zmieni. Dopiero, w sytuacji gdy ta mniejsza część etatu będzie obowiązywała przez cały rok "bazowy" (rok poprzedzający okres świadczeniowy- obecnie 2017) można ubiegać się o przyznanie świadczeń z FA.

#17 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2019 - 19:05

Szmieszne to co robicie. Dużo jest samotnych rodzicow z jednym dzieckiem. A dochód ktory będzie podwyższony i tak nie będzie przyslugiwal bo minimalna placa jest 1630. Brawo.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych