Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenia z funduszu alimentacyjnego 2019/2020 – wyższe kryterium dochodowe

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671388 postów

Napisano 30 lipiec 2018 - 17:48

Wyższe kryterium dochodowe dla świadczeń z funduszu alimentacyjnego ma obowiązywać w okresie świadczeniowym 2019/2020. Takie zmiany wynikają z projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy skuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych.

Powrót do artykułu: Świadczenia z funduszu alimentacyjnego 2019/2020 – wyższe kryterium dochodowe

#2 Guest_Waldemar Schulz-Marciniak

Guest_Waldemar Schulz-Marciniak
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2018 - 17:48

Kpina . Co z osobą niepełnosprawną w stopniu ,,znacznym,,mającą rentę socjalną podwyższoną do kwoty 878 zł. ? Ma utracić alimenty ? Nigdy . Będę walczył o prawo do alimentów z FA jako niepełnosprawny, samotny ,dorosły

#3 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2018 - 13:47

Walcz , ja tez mam córkę z orzeczeniem o niepełnosprawności i alimenty mi zabrali

#4 Guest_A.

Guest_A.
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2018 - 03:54

Ten próg to kpina, dlaczego nie zostało wprowadzone kryterium dochodowe podwyższające dochód przy dziecku niepełnosprawnym tak jak jest przy 500+. Nikt nie dba o dzieci samotnych rodziców, ojcowie migają się jak mogą a wyroki sądowe za przestępstwo niealimentacji to też kpina, wyrok jest a nie jest egzekwowany. Kto nie chce płacić ten nie płaci a wniosek o ściganie złożony na Policji leży miesiącami. A jeszcze lepszy numer jak tatusia nie stać na alimenty a na adwokata z wyboru już tak. Brak mi słów, tyle mówi się o pomocy rodzinie, widocznie samotni rodzice to nie rodzina bo jest jeden rodzic więc niech dzieci cierpią, raz, że tatuś się wypiął a drugi, że są biedne bo dochód matki, która pracuje i stara się jak może przekroczy grosz i już po alimentach.

#5 Guest_Ivo

Guest_Ivo
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2018 - 05:51

A co z rodzicami zobowiązanymi do alimentów wyrokiem sadu od lat przebywającymi w Anglii.Dłużnik wyjechał.Nie zostawił adresu.Nie płaci. Znalazłam go cudem z pomocą obcych osób mieszkających w UK. Złożyłam wniosek do Sadu Okręgowego.Podałam miejscowość,dołączyłam aktualne zdjęcie z FB. Policja w Anglii dłużnika znalazła po kilku miesiącach odpisała-poszukiwany zareagował agresją i ślad po nim zaginął.Sprawę oddalono. To że dłużnik przebywa w Anglii, pracuję i ma sie całkiem dobrze to zarówno Anglia jak i Polska wiedzą. Przy przyznaniu 500+ Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Toruniu co rok sprawdza czy aby tatuś w Anglii nie pobiera jakiś świadczeń na syna.A wiec możliwość ustalenia numeru NIN i postawienie tatusia przed sądem i zmuszeniem do płacenia alimentów na swoje dziecko jest. Tylko po co? Skoro Polska woli wypłacać z Funduszu Alimentacyjnego i ponosić z tego tytułu koszty. Tatuś zalega ponad 100 000 zł (STO TYSIĘCY)-matka żyje w biedzie,Polska ponosi koszty i nikt z tym nic nie robi by tatuś płacił na utrzymanie swojego dziecka. By dziecko otrzymało alimenty z FA potrzebne są dochody matki....Próg dochodowy 725 zł/osobę!!! Skandal

#6 Guest_P

Guest_P
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2018 - 18:42

Samtni rodzice pracujący nic nie mają ani 500+ ani funuszu alimentacyjnego tak panstwo dba o dzieci wychowywane przez jednego rodzica. Ten próg dochodowy to śmiech!!!!

#7 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 21 październik 2018 - 16:37

Zarabiam 1700 zł. 1000 zł płacę za stancje,kredytu nie dostanę. 300 zł płacę za przedszkole.Czy ktoś w rządzie umie policzyć ile mi i córeczce zostaje na życie.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 październik 2018 - 10:20

Trzeba było dbać o meża zamiast się z nim kłócić a ie spodziewac się teraz dostatniego życia.

#9 Guest_Zyta87

Guest_Zyta87
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 14:58

No to po tylu latach podnieśli próg na tyle, żeby i tak większość się nie łapała... No bo jak ktoś pracuje, to już nic się nie należy, a później się dziwią, że kobiety wola być z dziećmi w domu na socjalu... Niż pracować i mniej z dziećmi się widzieć...

#10 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 02 listopad 2018 - 10:26

Jestem za tym, aby ten próg podnieść do min. 1000 zł na osobę. Co to jest 800 zł??? Matki samotne z 1 dzieckiem i tak sie nie łapią na fundusz, nawet jak są na najniższej krajowej....

Nie przemyśleli tego!

Wszystkie stare świadczenia poumierają śmiercią naturalną....

#11 Guest_MONDAAA

Guest_MONDAAA
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 14:56

800ZŁ PRZY CAŁYM ETACIE TO ŚMIECH NA SALI , SAMOTNE MATKI W TYM KRAJU NIE MOGĄ LICZYĆ NA ŻADNĄ POMOC Z PAŃSTWA TO JEST SKANDALICZNE. RZAD POWINIEN ZACZĄĆ COŚ ROBIĆ DLA SAMOTNYCH MATEK! I NIE ODBIERAC CZEGOŚĆ CO SIĘ DZIECKU NALEŻY !!! w KOŃCU TO NIE WIENA DZIECKA , ZE OJCIEC OKAZAŁ SIĘ FRAJEM I NIE PŁACI NA NIE!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy