Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy można połączyć emeryturę z rentą?

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515907 postów

Napisano 29 lipiec 2018 - 00:52

Jednym z sposobów na podwyższenie emerytury może być zbieg emerytury z rentą. Jakkolwiek nie dotyczą wszystkich, to jednak w niektórych przypadkach znacząco zwiększają jej wysokość.

Powrót do artykułu: Czy można połączyć emeryturę z rentą?

#2 Guest_s.maciejewski@autograf.pl

Guest_s.maciejewski@autograf.pl
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2018 - 00:52

Czy emeryt -rocznik 1929 może ubiegać się o rentę, jeśli dodatek pielęgnacyjny ,nie pokrywa, w żadnym stopniu, kosztów na rehabilitację i opiekę ,z tytułu niesamodzielności ?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2018 - 10:27

Czy emeryt -rocznik 1929 może ubiegać się o rentę, jeśli dodatek pielęgnacyjny ,nie pokrywa, w żadnym stopniu, kosztów na rehabilitację i opiekę ,z tytułu niesamodzielności ?

Możesz otrzymywać tylko jedno świadczenie - emeryturę lub rentę.

#4 Guest_gość gość

Guest_gość gość
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2018 - 12:56

Taaaa i co jeszcze?
Może 500+, 300 na wyprawkę i zasiłek dla bezrobotnych?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2018 - 17:04

Jestem byłym emerytem-rencistą wojskowym i mam przyznaną grupę inwalidzką w związku ze służbą na stałe. Emeryturę wojskową pobierałem prze ponad 28 lat. następnie pracowałem jako cywil i nabyłem uprawnienia do emerytury z ZUS. Złożyłem wniosek do ZUS i otrzymałem decyzję o przyznaniu. Emerytura z ZUS jest korzystniejsza od wojskowej. Czy przysługuje mi emerytura z ZUS i połowa renty z wojska? Jak mam postąpić? Ponieważ Wojkowe Biuro Emerytalne decyzją zabrało mi całkowicie emeryturą. Proszę o poradę. Dziękuję.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych