Skocz do zawartości

Program TaxMachine

wróć do serwisu Księgowość 26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 18 luty 2018 - 21:04

Witam.

Co zrobić gdy wprowadzam fakturę do dokumentów księgowych i nie zgadzają mi się stawki np. na fakturze mam 28,46 zł netto i 6,54 zł vat a po wpisaniu do programu zaokrągla mi na 6,55 zł vat? Ktoś coś? Można to w jakiś sposób wpisać żeby się zgadzało?

#22 Guest_Czytający Licencję

Guest_Czytający Licencję
  • Goście

Napisano 23 luty 2018 - 09:43

wg zapisów licencyjnych TaxMachine (pewnie mało kto to czyta), to program jest darmowy, ale wykonanie rocznego rozliczenia PIT, generuje automatycznie darowiznę na rzecz konkretniej organizacji pożytku publicznego (OPP), powiązanej z Tęczowy Parasol.

W sumie niezła sztuczka - program darmowy, aktualizacje darmowe, ale trzeba przekazywać 1% podatku do OPP Tęczowy Parasol.

OK, podatki trzeba płacić, te pieniądze nie są nasze, ale ktoś komu zależy na wsparciu innej organizacji OPP (schroniska, potrzebującego dziecka) nie może tego zrobić bo nabija kasę Tęczowego Parasola.

#23 TMK

TMK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 23 luty 2018 - 16:38

Witam. Proszę bardzo serdecznie o opinię na temat programu Taxmachine, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej recenzji, a zależy mi na dobrym wyborze oprogramowania do mojej jednoosobowej firmy, a wersja demo była przystępna:) z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Jeśli szukasz sprawnie działającego i aktualizowanego programu, sprawdź sobie ofertę RESET2 z Wrocławia.

#24 Guest_Wiktoria

Guest_Wiktoria
  • Goście

Napisano 10 maj 2018 - 12:52

Witam. Proszę bardzo serdecznie o opinię na temat programu Taxmachine, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej recenzji, a zależy mi na dobrym wyborze oprogramowania do mojej jednoosobowej firmy, a wersja demo była przystępna:) z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

#25 Punisher9382

Punisher9382

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 maj 2018 - 15:09

Ten program jest całkiem fajny. Ogólnie polecam!

Pisanie prac - politologia

#26 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2019 - 12:14

wg zapisów licencyjnych TaxMachine (pewnie mało kto to czyta), to program jest darmowy, ale wykonanie rocznego rozliczenia PIT, generuje automatycznie darowiznę na rzecz konkretniej organizacji pożytku publicznego (OPP), powiązanej z Tęczowy Parasol.

W sumie niezła sztuczka - program darmowy, aktualizacje darmowe, ale trzeba przekazywać 1% podatku do OPP Tęczowy Parasol.

OK, podatki trzeba płacić, te pieniądze nie są nasze, ale ktoś komu zależy na wsparciu innej organizacji OPP (schroniska, potrzebującego dziecka) nie może tego zrobić bo nabija kasę Tęczowego Parasola.

Nie do końca tak jest, bo można zmienić numer KRS organizacji na którą się przekazuje 1% podatku. System jest tak wymyślony, że wpłacając 1% na Fundację Tęczowy Parasol można otrzymać darmowe przedłużenie aktualizacji programu. Tylko co z tego, jeśli to przedłużenie jest proporcjonalne do kwoty jaką się wpłaciło, w stosunku do pełnej, płatnej licencji (246zł). Czyli jak ktoś przesłał paredziesiąt złotych z 1% to dostaje aktualizacje na 2 miesiące. Co więcej aktualizacje są przedłużane dopiero od października, więc PITów w styczniu już nie zrobimy. A rabatu na pełną aktualizację nikt nam nie udzieli. Poza tym po rozmowie telefonicznej stwierdzam, że są to jakieś buce... Więc chyba cała ta szopka z Fundacją jest po prostu niezłym biznesem - nie mówię, pomysł na biznes dobry, ale realizacja ciut gorsza - brak informacji na stronie o sposobie rozliczania tego 1% - Pan przez telefon powiedział, że wszystko jest w licencji, więc dla mnie to jest po prostu żerowanie na ludziach, którzy nie czytają licencji (czyli jakieś 90% użytkowników). A mogli na stronie opisać zasady rozliczania 1% i nie byłoby żadnych wątpliwości.

#27 Guest_Chlodniarz_PL

Guest_Chlodniarz_PL
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 22:49

Polecam program TaxMachine. Jest w nim dużo funkcji, jest inteligentny i ciekawy. Oprócz PKPiR, VAT, PIT, ZUS, samochody, środki trwałe itd. zawiera również proste fakturowanie. Idealny do małej firmy nie wymagającej wielkich magazynów i pełnej księgowości. Sam wysyła e-deklaracje i pliki JPK. Na dodatek bardzo korzystna cena za te wszystkie funkcjonalności.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy