Skocz do zawartości

Program TaxMachine

wróć do serwisu Księgowość 26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sylka

Guest_Sylka
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 23:59

Witam. Proszę bardzo serdecznie o opinię na temat programu Taxmachine, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej recenzji, a zależy mi na dobrym wyborze oprogramowania do mojej jednoosobowej firmy, a wersja demo była przystępna:) z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

#2 Guest_natka

Guest_natka
  • Goście

Napisano 07 luty 2012 - 11:43

Ja tez natknęłam się na ten program, przejrzysty, duzo funkcji, księgowość i płace w jednym, czy ktoś pracuje na tym programie, proszę o opinie!

#3 Guest_LBIIaJvzjJlSSfTI

Guest_LBIIaJvzjJlSSfTI
  • Goście

Napisano 21 luty 2012 - 23:32

I can't hear anything over the sound of how awsemoe this article is.

#4 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2013 - 06:06

Nie polecam.  Już rok od wprowadzenia przepisów o złych długach a program dalej na to nie przygotowany....

#5 Guest_rozczarowany

Guest_rozczarowany
  • Goście

Napisano 22 październik 2015 - 20:36

Niestety nie polecam, pracuje na tym programie od 6 msc i nie mogę się doczekać końca roku podatkowego, żeby zmienić ten program. Do bardzo podstawowych funkcji może jest ok, ponieważ dla początkujących jest przejrzysty i intuicyjny. Jadnak, gdy zagłębiamy się w całą sferę działalności od strony rachunkowości to już niejest tak pięknie. M.in.:Program nadal księguje faktury w dacie wystawienia, a nie w dacie dostawy/zakończenia usługi. Nie ma możliwości określenia daty vatu do rejestru, z automatu z wystawionych faktur księguje się w dacie wystawienia faktury. Natomiast, gdy ktoś jest małym podatnikiem vat niestety każdą operację musi edytować i ręcznie zmienić datę do rejestru. Nie ma możliwości wystawienia automatycznie korekty danej faktury tylko wszystko trzeba wprowadzaćod zera. Po prostu brak w tym programie funkcji optymalizacyjnych, które przyśpieszyłyby pracę na nim. Przycisk blokada i zamknięcie poprzedniego msc jest fikcją. Zaznaczasz checkbox, zamykasz program, włączasz i checkboxa nie ma. Na liczne uwagi z mojej strony autor programu nie reaguje. Niestety szkoda nawet tych niewielkich pieniędzy na ten program,lepiej dołożyć do lepszego.

#6 Guest_Jarecky

Guest_Jarecky
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2016 - 10:02

Zdecydowanie odradzam korzystania z programu. Program zawiera pełno błędów, aktualizacje nic nie pomagają. Z resztą wystarczy zadzwonić na numer kontaktowy do dystrybutora aby zobaczyć jakie chamy tam pracują.

#7 Guest_Klaudia

Guest_Klaudia
  • Goście

Napisano 17 maj 2016 - 11:18

A jaki polecacie dla firmy jednoosobowej, bezpłatny? Taki do KPIR

#8 synu2000

synu2000

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 maj 2016 - 15:55

czesc, tak samo szukam opini na temat tego programu, narazie go uzywam, ale nie wiem jak w nim zaksiegowac ,skladki do zus,

jesli rozpoczalem dzialalnosc w marcu, a skladki zaplacilem w kwietniu, to w tym programi tam w zakladkach mam wpisac jaki miesiac?

miesiac ktorego skladki dotycza czy w ktorym zaplacilem.

#9 Guest_Andrzej K.

Guest_Andrzej K.
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2016 - 15:23

Korzystam z TaxMachine od roku jaki uzytkownik KPiR. Dotąd było OK, a ostatnio w oknie wprowadzania dokumentów ksiegowych niewidoczne stały się stawki VAT. Nie wiem jak przywrócic okno ze stawkami VAT. Czy ktos wie?

#10 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 09:49

TaxMachine nie posiada eksportu danych do programu Płatnik ZUS, co powoduje, że moduł "płace" jest praktycznie bezużyteczny.

#11 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 24 październik 2016 - 00:24

Panie Andrzeju,rozwiązał Pan problem brakujących stawek vat? U mnie to samo się zrobiło, w poprzednim miesiącu przy dokumentach już zaksięgowanych jest wszystko w porządku, a po otwarciu kolejnego miesiąca stawek w oknie brak.

#12 Guest_Marlena

Guest_Marlena
  • Goście

Napisano 20 listopad 2016 - 19:08

trzeba zaznaczyć w opcjach firmy- podatnik vat - to zmiana po aktualizacji przystosowującej program do wysyłki jpk .

#13 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2017 - 22:01

Ślicznie Pani dziękuję Pani Marlenko smile.png

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 16:58

Po aktualizacji do wersji 2.4 program nie może otworzyć swojej własnej bazy. Na szczęście testowałem go tylko miesiąc. Stanowczo odradzam. Korzystanie z niego to samobójstwo.

#15 Andrzej1215

Andrzej1215

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 luty 2017 - 10:38

Dzień dobry,

czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zarejestrować program TaxMachine2 w wersji bezpłatnej?

Okno rejestracji wymaga podania numeru licencji, której w wersji free nie ma, a do zaliczenia odpisu 1% na aktualizacje wymagana jest rejestracja.

Pozdrawiam

Andrzej

#16 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2017 - 14:35

Przy mojej skromnej działalności jednoosobowej ten program spełnia moje oczekiwania, co prawda przydało by się coś więcej do zakładki ZUS ale i z tym sobie radzę. Z programu korzystam  już czwarty rok, poleciła mi go znajoma księgowa i jestem ogólnie zadowolony. Bardzo prosty. 

#17 rombeat

rombeat

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 17:26

czy w programie taxmachine z darmową licencją można wprowadzić korektę faktury?

#18 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 363 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 21:55

Jakby ktoś szukał programu do pitów to lepiej skorzystajcie z pitax.pl Nie trzeba nic instalować, strona jest 100% darmowa no i nikt nie narzuca gdzie przekazać 1% jak to jest w przypadku innych. Wiem, bo już różnie się rozliczałam i pitax najlepszy.

#19 Guest_Monia

Guest_Monia
  • Goście

Napisano 07 luty 2018 - 09:48

czy w programie taxmachine z darmową licencją można wprowadzić korektę faktury?

Witam,
też korzystam z tego programu w wersji darmowej. Podbijam pytanie, może ktoś wie jak księgować faktury korygujące na zakupiony towar?

#20 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 17 luty 2018 - 11:42

Witam na Facebook jest grupa użytkowników TaxMachine. Polecam zajrzyjcie tam bo każda mądra głowa się przyda. Mi się ten program podoba ale już widzę w nim mankamenty. Ja mam wersję darmową z aktualizacjami do października 2018r. Może to powoduje, że nie mogę tam wszystkiego zrobić? Dokładnie chodzi mi o to, że nie mogę wpisać do KPiR z datą 31 grudnia remanentu końcowego. Początkowy na dzień 1 stycznia wchodzi bez problemu ale na 31 grudnia nie mogę wpisać. Polecają go nawet biura rachunkowe ale pytanie czy wersja płatna faktycznie jest warta swojej ceny? Korzystałam z Małej Księgowości RP i opinie użytkowników są bardzo pozytywne. Niestety MK RP jest dla gorsza do obsługi niż TaxMachine, ale jeżeli TM ma dużo niedociągnięć to nie wiem czy nie wrócę do MK, bo też ma wszystko jak TM a jednak użytkownicy nie narzekają na MK tak jak na TM.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych