Skocz do zawartości

Fundusz socjalny dla emerytów-pracowników a limit zarobkowania

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2018 - 13:15

Cześć, mam dwóch pracujących emerytów którzy przeszli na emeryturę wcześniejszą zatem w nielimitowanym zarobkowaniu blokuje ich ograniczenie.

Czy mogę wypłacić im świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych np. wczasy pod gruszą bez narażenia ich na przekroczenie granicy zarobkowania?

Innymi słowy - czy wypłata środków j/w wlicza się do przychodu?

#2 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2018 - 07:42

Bardzo proszę o pomoc w w/w temacie. Nie mogę nigdzie znaleźć jasnych przepisów-mowa jest albo o pracowniku albo emerycie-byłym pracowniku a o pracowniku-emerycie i to na wcześniejszej ani słowa.Może ktoś miał podobna sytuację.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 sierpień 2018 - 08:21

Moim zdaniem wypłaty z ZFŚS nie mają wpływu, ponieważ są to świadczenia nie podlegające "oskładkowaniu", ale może się mylę.

Wątpliwości w sprawie zmniejszania lub zawieszania emerytur i rent można wyjaśnić telefonując do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (COT) pod nr tel. 22 560 16 00. Konsultanci COT dyżurują od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 18.00.

#4 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 11:16

Dzwoniłam do ZUS i potwierdzono mi ze jeśli świadczenia wypłacane są z zfss a nie ze środków obrotowych i nie ma od nich składek to moge śmiało przyznać dofinansowania bez ryzyka przekroczenia limitu.

#5 harrison4

harrison4

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 18:02

Warto doradzić się znajomych w tym obszarze. Sądzę, że to może się naprawdę dobrze sprawdzić.

Wyszło szydło z worka  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych