Skocz do zawartości


wydatek inwestycyjny czy usługi remontowe

inwestycja

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2018 - 16:45

Witam

Jesteśmy jednostka budżetową i nie mamy dużego doświadczenia w inwestycjach dlatego chciałam, może ktoś wykonywał podobne prace. Robota będzie polegała na wykuciu otworu w ścianie pod zamontowanie drzwi między pomieszczeniami. Koszt około 8 000,00 zł. Prawdopodobnie będzie potrzebne pozwolenie  na budowę. I tu mamy wątpliwość czy będzie to inwestycja, czy możemy to wykonać w ramach usług remontowych ?

Z góry dziękuje za pomoc.



#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 lipiec 2018 - 18:01

Jest to modernizacja ale jeśli nie przekracza 10.000 to finansuje szkoły z paragrafów rzeczowych a nie inwestycyjnych

#3 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 lipiec 2018 - 18:03

No nie jest to remont, remont to naprawa, przywrócenie stanu początkowego, a tego nie robisz

#4 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2018 - 07:12

Czyli projekt przejścia §4300 , koszty prac budowlanych §4270 dobrze rozumiem?



#5 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 lipiec 2018 - 07:29

§ 4270 to remonty, a wy remontów nie wykonujecie, napisałam to wyżej.

W mojej ocenie przy zawarciu umowy należy zaznaczyć, że jest to usługa wykonania.....i § 4300



#6 ona_

ona_

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów

Napisano 19 lipiec 2018 - 11:20

Zosiu, a czy jest gdzieś już jednoznaczne stanowisko w sprawie zmiany z 3500 na 10000 zł? Nie finansowałam jeszcze nic z paragrafów inwestycyjnych, ale właśnie zbliża się ten czas i nie wiem czy jeśli nie przekroczy 10000 zł to robić zmiany i finansować z bieżących?



#7 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1649 postów

Napisano 19 lipiec 2018 - 11:28

ona, pamiętaj tylko, że jak ulepszasz  stary środek trwały to kwota 10 tys nie obowiązuje ;)



#8 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 lipiec 2018 - 11:36

Zosiu, a czy jest gdzieś już jednoznaczne stanowisko w sprawie zmiany z 3500 na 10000 zł? Nie finansowałam jeszcze nic z paragrafów inwestycyjnych, ale właśnie zbliża się ten czas i nie wiem czy jeśli nie przekroczy 10000 zł to robić zmiany i finansować z bieżących?

Ale co masz na myśli "jednoznaczne"

jest zmiana w ustawie o podatku doch. a finansowanie wydatków inwestycyjnych (opis do §) odsyła do tej ustawy to wszystko



#9 ona_

ona_

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 154 postów

Napisano 19 lipiec 2018 - 11:56

Bo na początku roku znalazłam gdzie stanowisko RIO, że mimo tej zmiany dla jst nadal obowiązuje kwota 3500 zł. Po prostu myślałam, że gdzieś już jednoznacznie może napisali coś



#10 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1649 postów

Napisano 19 lipiec 2018 - 15:12

http://www.rio.gov.p...ewtopic&t=33577
 

 

ona, do poczytania ;) fajne dyskusje się tam toczą również na temat vatu, centralizacji, MPP :D





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: inwestycja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy