Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgłaszanie naruszeń przepisów z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197455 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 08:58

Na podstawie art. 80 ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, Generalny Inspektor Informacji Finansowej przyjmuje zgłoszenia rzeczywistych lub potencjalnych naruszeń przepisów z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu od pracowników, byłych pracowników instytucji obowiązanych lub innych osób, które wykonują lub wykonywały czynności na rzecz instytucji obowiązanych na innej podstawie niż stosunek pracy. Przekazanie zgłoszenia nie narusza obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej.

Powrót do artykułu: Zgłaszanie naruszeń przepisów z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

#2 Guest_Szymek

Guest_Szymek
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2018 - 08:58

A kary za naruszenie przepisów są ciężkie, ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu przewiduje bowiem, m.in., że możliwe jest cofnięcie koncesji lub zezwolenia albo wykreślenie z rejestru działalności regulowanej. Natomiast, także zgodnie z ustawą, karę pieniężną można nałożyć do wysokości dwukrotności kwoty korzyści osiągniętej lub straty unikniętej przez instytucję obowiązaną w wyniku naruszenia albo – w przypadku gdy nie jest możliwe ustalenie kwoty tej korzyści lub straty – do wysokości równowartości kwoty 1 mln euro.

#3 Dominik95

Dominik95

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 10:47

Bardzo interesujący temat wymagający rozwinięcia przez specjalistów. :)

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych