Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mały ZUS dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą od 2019 r.


wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy
 • 197364 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 08:42

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, których przeciętne miesięczne przychody nie przekraczają 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia, będą mogły płacić obniżone, proporcjonalne do przychodu składki na ubezpieczenie społeczne, tzw. mały ZUS. Tak zakłada projekt zmian w tej sprawie, którego rozwiązania mają wejść w życie 1 stycznia 2019 r.

Powrót do artykułu: Mały ZUS dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą od 2019 r.

#2 Guest_Kamil

Guest_Kamil
 • Goście

Napisano 16 lipiec 2018 - 08:42

Te dwa rozwiązania, czyli ulga na start, gdzie nie trzeba płacić wcale składek ZUS oraz mały ZUS to są rozwiązania, które bez względu na to kto ma jakie poglądy na gospodarkę, musi ocenić pozytywnie. Osoby zaczynające ze swoim małym biznesem, drobni przedsiębiorcy zostaną z większą ilością gotówki w kieszeni, bo ZUS rzeczywiście pochłaniał niejednokrotnie większość ich zarobku. Często zresztą bywa i tak, a znam taki przypadek osobiście, że w danym miesiącu tego zarobku po opłaceniu składek praktycznie nie ma, wszytko idzie na ZUS.

#3 Guest_tom

Guest_tom
 • Goście

Napisano 17 lipiec 2018 - 09:26

319 zeta obowiązkowo nawet jak masz zero przychodu ??? może jednak na słowacji lepiej?

#4 Guest_Rozczarowany

Guest_Rozczarowany
 • Goście

Napisano 21 lipiec 2018 - 10:29

Bez sensu... ;/ to nie jest tak, jak zapowiadał Morawiecki. Z małego ZUS-u będzie można skorzystać znów przez jakiś czas a potem automatycznie jest przeskok do wysokiego ZUS-u czyli ponad 1200 zł. Nie opłaca mi się. Uciekam w szarą strefę. Państwo nie sprzyja małym i to jeszcze jednoosobowym firmom i gra cały czas w "kotka i w myszkę" :/ uciekam dla bezpieczeństwa w szarą strefę.

#5 Pete

Pete

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 23 lipiec 2018 - 15:02

Wcale mi się to wszystko nie podoba. Same komplikacje, mnóstwo biurokracji i opłaty na każdym kroku... :/#6 Guest_iii

Guest_iii
 • Goście

Napisano 06 sierpień 2018 - 21:55

chore to to , dalej będzie 600 , sram na nich

#7 Guest_Olek

Guest_Olek
 • Goście

Napisano 16 sierpień 2018 - 08:53

Jeden wyraz w ustawie sprawił, że to wielki bubel. Chyba osoba pisząca ustawę nie ma pojęcia czym różni się przychód, od dochodu. Proponuję aby sobie sprawdzili na Wikipedii. Nie wiem czy ktoś jest w stanie znaleźć przedsiębiorcę który ma mniejszy przychód niż 5000 zł. i jeszcze może z tego żyć. Nawet fryzjera to nie obejmie (gdyby pracował uczciwie). Opłata za lokal, za prąd, za ogrzewanie zimą, za słuchanie radia publicznie, ubezpieczenia, zakup środków. Trzeba na to zarobić, a to jest przychód. Ja robię reklamy. Zakup materiałów, środków, opłat lokalowych, też mnie wyklucza z małego ZUS-u. A o handlowcach nie wspomnę. Może artyści, albo jakieś usługi w branży IT, bo nie ponoszą kosztów. No, może ktoś kto udziela korepetycji. Ta ustawa jest WIELKIM BUBLEM. I nie chodzi o to, że jakiś czas można korzystać. WCALE NIE MOŻNA KORZYSTAĆ!!!!

#8 Guest_PSL

Guest_PSL
 • Goście

Napisano 23 sierpień 2018 - 23:37

jaki 20ty dzień miesiąca? ZUS płaci się do 10 lub 15 tego tępaki!

#9 Guest_Mnie obejmie

Guest_Mnie obejmie
 • Goście

Napisano 10 wrzesień 2018 - 14:50

Mnie ledwo ledwo ale obejmie :D, naturalnie skorzystam. Ustawa idealnie pasuje dla "firm" usługowych w których przychód = dochód :D - Ryczałtowcy GÓRĄ.

#10 mleszczak

mleszczak

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 407 postów

Napisano 02 październik 2018 - 19:47

Jeśli chcecie dodatkowo być ubezpieczonym na takie przypadki, które gwarantuje lub nie ZUS, warto poczytać ten artykuł https://paniala.pl/w...enie-spoleczne/Są tam nie tylko propozycje — alternatywy, ale i też nowe rozwiązania jak NNW które moim zdaniem jest dużo efektywniejsze niż społeczne składki ubezpieczeniowe. Polecam.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy