Skocz do zawartości

brak nip ue, wnt?

wnt nip faktura

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Marek000

Guest_Marek000
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2018 - 14:13

Witam,
Posiadam jednoosobowa dzialanosc gospodarcza na zasadach ryczaltu od przychodow ewidencjonowanych. Jestem zainteresowany nabyciem towarow z obszaru UE, moje pytania dotycza:
- Potwierdzenie zakupu w formie faktury (czy wymagane posiadanie dowodu zakupu w formie faktury - jezeli nie  jest wymagana faktura to czy wystarczajace dla urzedu skarbowego jest paragon wystawiony przez firme, u ktorej nabylem towar)
- Czy bedac na ryczalcie moge zakupic towar w oparciu od wewnatrzwspolnotowe nabycie towaru do 50tys. zl bez nipu UE?
Dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam,
Marek

#2 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2018 - 13:02

Wydaje mi się, że w przypadku zakupów i wliczania w koszta możesz kupić bez nipu ue czy też na paragon.

Podstawą wliczenia w koszta uzyskania przychodu jest dokument potwierdzający poniesienie kosztów, może to być paragon, faktura, umowa, wydruk z terminala (autostrada a4) itp. Z resztą ta zasada dotyczy nie tylko UE. W podobny sposób rozliczane były wyjazdy służbowe np. do Maroka, gdzie pojęcie faktury czy paragony wywołują ogólne zdziwienie.

Nie mniej faktura vat konieczne jest w przypadku chęci odliczenia vat'u )zwrotu wewnątrzwspolnotowego) jeżeli jest się płatnikiem.

Domniemuję, że nie jesteś płatnikiem Vat, więc 'problem' nie występuje.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wnt, nip faktura

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych