Skocz do zawartości

czy to prawda???

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 15:18

Witam

Mam w pracy miec podwyżki,plotka jest ze może od listopada lub od stycznia.Chodzi o to ze ja za nie długo idę na urlop macierzyński 20 tygodni czyli nie załapie się tak?A jak potem wroce to czy dostane wyrównanie?Nie mam nikogo zaufanego w pracy by się dopytac:(:(:(

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18157 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 lipiec 2018 - 15:58

Tego my nie możemy wiedzieć jakie zasady przyznawania podwyżki będą obowiązywać.
O to pytaj pracodawcę

#3 Guest_c

Guest_c
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 16:03

Chodzi mi czy jest jakieś prawo pracy ze obowiązuje.W jakich przypadkach jest wyrównanie?nie mam kogo w pracy zapytać się,jak ktoś mi powiedział "chyba nie chce się Pani ośmieszać" i ciągle kłamią i wprowadzają w blad,wręcz cieszą się ze wszystko trace ...

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 16:04

Najchętniej by mnie zwolnili z pracy ze jestem w ciąży i chodzę z brzuchem...

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18157 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 16:27

Nie ma takich przepisów w prawie pracy.
Jeśli jest to jednostka budżetowa to z jednostki nadrzędnej zazwyczaj przychodzą zasady komu , czy na macierzyńskim, czy wychowawczym
...w innych zakładach decyduje kierownictwo

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 17:09

Nie ma takich przepisów w prawie pracy.
Jeśli jest to jednostka budżetowa to z jednostki nadrzędnej zazwyczaj przychodzą zasady komu , czy na macierzyńskim, czy wychowawczym
...w innych zakładach decyduje kierownictwo

Nie jest to jednostka budżetowa Firma XXX S.A. Aha czyli mój kierownik na oddziale decyduje?Poważnie?Ja pracuje nie w głównej siedzibie spółki,a może to kadry decydują?

On ostatnio powiedział że jak mnie nie będzie to nie załapię się na podwyżkę i wręcz z pełną radością to mówił co za ...

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12573 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 lipiec 2018 - 17:29

Kadry ani kierownik nie decydują o podwyżce wynagrodzeń, lecz prezes spółki. 

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18157 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 17:29

Nie wiem czy kierownik, czy dyrektor,czy prezes, czy kadrowa.

....

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18157 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 17:31

Nie jest to jednostka budżetowa Firma XXX S.A. Aha czyli mój kierownik na oddziale decyduje?Poważnie?Ja pracuje nie w głównej siedzibie spółki,a może to kadry decydują?
On ostatnio powiedział że jak mnie nie będzie to nie załapię się na podwyżkę i wręcz z pełną radością to mówił co za ...

Napisałam "kierownictwo" a kto to jest u ciebie, to zabij, a nie wiem

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 17:41

"Pracodawca oczywiście sam z siebie może dać Ci podwyżkę ale jest zobowiązany Ci ją przyznać w momencie, kiedy w trakcie Twojego urlopu doszło do zmian płacowych w Twojej grupie zawodowej. Nazwałam to grupą zawodową, ale można to też nazwać tymi samymi stanowiskami czy równorzędnymi stanowiskami. Krótko mówiąc, jeśli byłabyś wtedy w pracy i dostałabyś podwyżkę, to bezwzględnie ona Ci się należy pomimo, iż przebywasz na urlopie macierzyńskim czy rodzicielskim. Podwyżki mogły zostać wprowadzone przez zmianę regulaminu wynagrodzeń obowiązującego w pracy, zarządzeniem dyrektora czy prezesa. Mogło też to się odbyć nieoficjalnie."-znalazłam to w sieci...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych