Skocz do zawartości

przekształcenie umowy na cza nieokresliny

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_patrycja

Guest_patrycja
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2018 - 20:39

witam,

Zwracam sie z zapytaniem kiedy lub która umowa zostanie zmieniona na zzas nieokreslony?

A mianowicie 2 lata mialam umowe na czas zastepstwa, obecnie posiadam umowe na czas okreslony do konca roku 2018r.

Mam przepracowane 33 miesiace w jednej fimie. Czy moja umowa  z automatu zamienia sie w umowe na czas nieokreslony?

Jesli nie czy umowa przedluzona w 2019 bedzie musiala byc na czas nieokreslony czy moze byc podpisana na czas okreslony( w przypadku gdy umowa zatsptwa nie wlicza sie staz pracy)?

Z góry dziekuje za informację.

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8461 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 06:23

umowa na zastępstwo nie wlicza się do limitu umów 3/33;

ogółem umowy na czas okreslony mogą trwać 33 m-ce i mozna zawrzeć max 3 takie umowy - > nie podajesz dat umów, więc nie mozna konkretnie odpowiedzieć

#3 Guest_patrycja

Guest_patrycja
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2018 - 19:21

umowa na zastępstwo nie wlicza się do limitu umów 3/33;

ogółem umowy na czas okreslony mogą trwać 33 m-ce i mozna zawrzeć max 3 takie umowy - > nie podajesz dat umów, więc nie mozna konkretnie odpowiedzieć

umowa na zastepstwo na okres od 06/2015-12/2016, umowa na czas okreslony zawarta na okres 01/2017-12/2018. Czyli jak umowa zostanie ona przedluzona na okres kolejnych 2 lat to dopiero 10/19 zmieni sie ona na czas okreslony czy dopiero jeszcze koejna umowa bedzie musiala zostac zawarta na czas okreslony?

#4 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 230 postów

Napisano 12 lipiec 2018 - 08:40

Zastępstwo nie liczy się do stażu pracy. 

Czyli liczysz 33 m-ce od 1.2017 - limit miesięcy skończy się zatem (zakładając ciągłość) z końcem września 2020. 

Kolejna umowa nie musi zostać zawarta na czas określony - może być na nieokreślony (wtedy nie ma tematu), może być na określony 2 lata (i wtedy się sama przekształci na czas nieokreślony po upływie limitu) a może być tylko do września 2020. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych